Kanchelskis: Spartak Stankovich bilan ishlashda davom etsin
Sobiq mashhur futbolchi Andrey Kanchelskis Moskvaning "Spartak" jamoasi bosh murabbiyi Dejan Stankovich haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kanchelskisning ta’kidlashicha, hozirda serbiyalik mutaxassisni klubdan bo‘shatish masalasi dolzarb emas. Uning aytishicha, agar Stankovichni lavozimidan ozod qilish kerak bo‘lganida, bu qaror o‘tgan mavsum yakunida qabul qilinishi lozim edi.
Kanchelskisning fikriga ko‘ra, Stankovich ketgan taqdirda ham jamoada jiddiy o‘zgarish bo‘lmaydi. Shu sababli unga ishlash uchun imkon berish kerak.
Kanchelskis, shuningdek, "Spartak" jamoasi hatto tajribali murabbiylar boshchiligida ham bu mavsumda yutuqlarga erisha olmasligini ta’kidladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, mashhur mutaxassislar, jumladan, Raneri yoki Fergyuson kelgan taqdirda ham "qizil-oqlar" natija ko‘rsata olmaydi.
Shuning uchun Stankovich hozircha ishini davom ettirishi maqsadga muvofiq. Ma’lumot uchun, Dejan Stankovich boshchiligida "Spartak" Rossiya chempionatining dastlabki uch uchrashuvida to‘rt ochko jamg‘ardi.
Jamoa "Dinamo" ustidan g‘alaba qozondi, "Baltika"ga yutqazdi va "Akron" bilan durang o‘ynadi. Keyingi turda "Spartak" chempionat peshqadami "Lokomotiv"ga qarshi maydonga tushadi.
Eslatib o‘tamiz, o‘tgan mavsum yakunida "Spartak" Dejan Stankovich bilan shartnomasini 2027 yil o‘rtasiga qadar uzaytirgan edi.

Канчельскис: Спартак продолжает работать с Станковичем
Бывший известный футболист Андрей Канчельскис высказал свое мнение о главном тренере московского "Спартака" Деяну Станковичу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Канчельскиса, в настоящее время вопрос об увольнении сербского специалиста не актуален. Он отметил, что если бы Станковича нужно было освобождать от должности, это решение следовало бы принять по окончании прошлого сезона.
По мнению Канчельскиса, даже если Станкович уйдет, в команде не произойдут серьезные изменения. Поэтому ему следует дать возможность работать.
Канчельскис также подчеркнул, что команда "Спартак" не сможет добиться успехов даже под руководством опытных тренеров в этом сезоне. По его словам, даже если придут известные специалисты, такие как Ранери или Фергюсон, "красно-белые" не смогут показать результат.
Поэтому Станковичу целесообразно продолжать свою работу. Для справки, под руководством Деяна Станковича "Спартак" набрал четыре очка в первых трех матчах чемпионата России.
Команда одержала победу над "Динамо", проиграла "Балтике" и сыграла вничью с "Акроном". В следующем туре "Спартак" выйдет на поле против лидера чемпионата "Локомотива".
Напомним, что по окончании прошлого сезона "Спартак" продлил контракт с Деяном Станковичем до середины 2027 года.