Lukin: CSKA “Zenit” ustidan g‘alaba qozonishi mumkin edi
CSKA futbol klubi himoyachisi Matvey Lukin Rossiya chempionatining uchinchi turida “Zenit”ga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda durang natija qayd etilgani haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 1:1 hisobida yakunlandi. Lukinning so‘zlariga ko‘ra, bu natija jamoaga bitta ochko olib keldi va oldinga harakat qilishda yordam beradi.
U o‘yinda g‘alaba qozonish imkoniyati bo‘lganini ta’kidladi. Lukin fikricha, CSKA hisobni 2:0 qilishi uchun yetarli imkoniyatlarga ega bo‘lgan.
Agar shunday bo‘lganida, “Zenit” vaziyatni o‘zgartira olmasdi va uchrashuv CSKA foydasiga tugashi mumkin edi. Hozirgi vaqtda CSKA uchta turdan so‘ng Rossiya oliy ligasi turnir jadvalida sakkizinchi o‘rinda bormoqda.
Jamoa hisobida besh ochko mavjud. Navbatdagi turda Moskva klubi o‘z maydonida Qozonning “Rubin” jamoasini qabul qiladi.
CSKA futbolchilari navbatdagi o‘yinda g‘alaba uchun harakat qilishadi. Klub muxlislari esa jamoaning yaxshi natija ko‘rsatishiga umid qilmoqda.

Лукин: ЦСКА мог бы одержать победу над “Зенитом”
Защитник футбольного клуба ЦСКА Матвей Лукин высказал свое мнение о ничейном результате в матче против «Зенита» в третьем туре чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась со счетом 1:1. По словам Лукина, этот результат принес команде одно очко и поможет в дальнейшем движении вперед.
Он отметил, что у команды была возможность одержать победу в игре. По мнению Лукина, ЦСКА имел достаточно возможностей, чтобы сделать счет 2:0.
Если бы это произошло, «Зенит» не смог бы изменить ситуацию, и встреча могла бы завершиться в пользу ЦСКА. В настоящее время ЦСКА занимает восьмое место в турнирной таблице Российской Премьер-Лиги после трех туров.
У команды в активе пять очков. В следующем туре московский клуб примет казанский «Рубин» на своем поле.
Футболисты ЦСКА будут стремиться к победе в следующем матче. Фанаты клуба надеются на хорошие результаты команды.