Lukin Rocha ketishi haqida fikr bildirdi
Moskvaning CSKA futbolchisi Matvey Lukin jamoani tark etayotgan braziliyalik himoyachi Villian Rocha haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Lukinning so‘zlariga ko‘ra, Villian tajribali va o‘z ishining ustasi hisoblanadi. U Villian Rochnaning bir qancha ijobiy jihatlarini o‘zlashtirishga harakat qilganini, bu fazilatlarni o‘z o‘yinida qo‘llashga intilayotganini ta’kidladi.
Shuningdek, Lukin Villian Rocha yaxshi inson ekanini va unga minnatdorligini izhor etdi. Ma’lumotlarga ko‘ra, Villian Rocha 2022 yildan beri Moskva CSKA jamoasida to‘p surgan.
30 yoshli braziliyalik himoyachi “qizil-ko‘klar” safida jami 106 ta uchrashuvda maydonga tushgan, shu davr mobaynida raqiblar darvozasini yetti marta ishg‘ol qilgan va to‘qqizta golli uzatma muallifi bo‘lgan. Transfermarkt portali xabariga ko‘ra, Villian Rochaning transfer narxi olti million yevroga baholanmoqda.
Shu tariqa, uzoq yillar davomida jamoaga foyda keltirgan futbolchi klubni tark etmoqda. CSKA jamoasi muxlislari va futbolchilari uning xizmatlarini yuqori baholashmoqda.

Лукин Роха о своем уходе высказался
Игрок московского ЦСКА Матвей Лукин высказал свое мнение о бразильском защитнике Виллиане Рохе, который покидает команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Лукина, Виллиан является опытным и мастером своего дела. Он отметил, что старался перенять несколько положительных качеств Виллиана Рохи и стремится применять эти качества в своей игре.
Кроме того, Лукин выразил, что Виллиан Роха — хороший человек и он ему благодарен. По данным, Виллиан Роха выступает за московский ЦСКА с 2022 года.
30-летний бразильский защитник провел в составе "красно-синих" в общей сложности 106 матчей, за это время он забил семь голов и стал автором девяти голевых передач. По информации портала Transfermarkt, трансферная стоимость Виллиана Рохи оценивается в шесть миллионов евро.
Таким образом, футболист, который приносил пользу команде на протяжении многих лет, покидает клуб. Болельщики и игроки ЦСКА высоко оценивают его заслуги.