Portu sport direktori Jorje Koshta yurak xurujidan so‘ng shifoxonada
Jorje Koshta Portugaliya klubi Porto sport direktori lavozimida faoliyat yuritadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U jamoa bilan mashg‘ulot markazida bo‘lgan vaqtda yuragi to‘xtab qoldi. Bu haqda mahalliy Record axborot portali xabar berdi.
Bundan tashqari, 53 yoshli Koshta nafas ololmay qolgan. Vaqtida ko‘rsatilgan tibbiy yordam tufayli uni shifoxonaga yetkazishgan.
Hozirda u og‘ir ahvolda shifoxonada qolmoqda. Qayd etilishicha, bir necha yil avval ham u yuragi bilan bog‘liq muammolarni boshdan kechirgan.
Koshta 1990 yildan 2005 yilgacha Porto jamoasida himoyachi sifatida o‘ynagan. U milliy terma jamoa safida 50 ta o‘yin o‘tkazgan va 2 ta gol urgan.
Futbolchilik faoliyatini yakunlagach, Koshta deyarli yigirma yil davomida Portugaliyaning turli klublarida va boshqa mamlakatlarda murabbiylik qilgan. Hozirda uning sog‘lig‘i bo‘yicha shifokorlar zarur choralarni ko‘rmoqda va ahvoli diqqat bilan kuzatilmoqda.
Koshta futbol sohasida katta tajribaga ega bo‘lib, ko‘plab yosh futbolchilarning rivojlanishiga hissa qo‘shgan.

Спортивный директор Порту Жорже Кошта в больнице после сердечного приступа
Жорже Кошта занимает должность спортивного директора португальского клуба Порту. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он остановился в сердце во время нахождения в тренировочном центре команды. Об этом сообщает местный информационный портал Record.
Кроме того, 53-летний Кошта перестал дышать. Благодаря своевременно оказанной медицинской помощи его доставили в больницу.
В настоящее время он находится в тяжелом состоянии в больнице. Отмечается, что несколько лет назад у него также были проблемы с сердцем.
Кошта играл в команде Порту в качестве защитника с 1990 по 2005 год. Он провел 50 матчей за национальную сборную и забил 2 гола.
После завершения карьеры футболиста Кошта почти двадцать лет тренировал в различных клубах Португалии и других странах. В настоящее время врачи принимают необходимые меры по его здоровью, и его состояние внимательно наблюдается.