Mostovoy: “Axmat” natijasi uchun murabbiy javobgar
Rossiya Premer-ligasining yangi mavsumida birinchi bo‘lib ishdan olingan murabbiy Aleksandr Storojuk bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
“Axmat” futbol klubi seshanba kuni ushbu mutaxassis bilan hamkorlik tugatilganini e’lon qildi. Bunga sabab jamoaning mavsum boshida ketma-ket to‘rtta mag‘lubiyatga uchragani, jumladan, kubok uchrashuvidagi natijalar bo‘ldi.
Bu borada mashhur sobiq futbolchi Aleksandr Mostovoy o‘z fikrini bildirdi. Aleksandr Mostovoyning aytishicha, bir necha kun avval ham u hali natijalar bo‘yicha xulosa chiqarishga erta ekanini ta’kidlagan.
Shunga qaramay, sobiq futbolchi murabbiylar jamoa natijalari uchun mas’ul ekanini alohida qayd etdi. “Axmat” jamoasi yaxshi futbolchilarga ega bo‘lsa-da, to‘rtta uchrashuvda mag‘lubiyatga uchragani ko‘pchilikni hayratga soldi.
Mostovoyning so‘zlariga ko‘ra, maydonda futbolchilar harakat qiladi, biroq natija uchun javobgarlik murabbiy zimmasida bo‘ladi. Ma’lum bo‘lishicha, “Axmat” klubining yangi bosh murabbiyi sifatida Stanislav Cherchesov nomzodi ko‘rib chiqilmoqda.

Mostovoy: “Ахмат” результата за тренера отвечает
Первым уволенным тренером в новом сезоне Российской Премьер-лиги стал Александр Сторожук. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футбольный клуб “Ахмат” во вторник объявил о прекращении сотрудничества с этим специалистом. Причиной стали четыре подряд поражения команды в начале сезона, в том числе результаты в кубковом матче.
По этому поводу свое мнение высказал известный бывший футболист Александр Мостовой. По словам Александра Мостового, несколько дней назад он также подчеркивал, что еще рано делать выводы по результатам.
Тем не менее, бывший футболист отдельно отметил, что тренеры несут ответственность за результаты команды. Хотя у команды “Ахмат” есть хорошие футболисты, поражение в четырех матчах удивило многих.
По словам Мостового, на поле действуют футболисты, однако ответственность за результат лежит на тренере. Как стало известно, в качестве нового главного тренера клуба “Ахмат” рассматривается кандидатура Станислава Черчесова.