"Liverpul" klubi hujumkor yarim himoyachisi Xarvi Elliot Germaniyaning "RB Leyptsig" jamoasi tomonidan transfer maqsadiga aylangan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klublar o‘rtasida muzokaralar boshlangan, biroq hozircha ular dastlabki bosqichda davom etmoqda. Bu haqda jurnalist Devid Ornshteyn xabar berdi.
"RB Leyptsig" vakillari ingliz futbolchisini Xavi Simons o‘rniga asosiy nomzod sifatida ko‘rmoqda. Xavi Simons esa "Chelsi" klubiga o‘tishga yaqin turibdi.
"Liverpul" Xarvi Elliot transfer narxini 45 million yevrodan yuqori baholamoqda. Agar kelishuvga futbolchini qayta sotib olish huquqi kiritilsa, narx shuncha bo‘ladi.
Agar bu shart bo‘lmasa, futbolchi uchun deyarli 60 million yevro talab qilinmoqda. O‘tgan mavsumda 22 yoshli Xarvi Elliot "Liverpul" safida barcha musobaqalarda 28 o‘yin o‘tkazdi.
U beshta gol urishga va uchta golli uzatma berishga muvaffaq bo‘ldi. Shu tarzda, Elliot jamoasining muhim futbolchilaridan biri bo‘lib qolmoqda.

RB Лейпциг обсуждает трансфер Харви Эллиота
"Ливерпуль" клубу атакующий полузащитник Харви Эллиот стал объектом трансфера со стороны немецкой команды "RB Лейпциг". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Переговоры между клубами начались, однако пока они находятся на начальной стадии. Об этом сообщил журналист Дэвид Орнштейн.
Представители "RB Лейпциг" рассматривают английского футболиста как основного кандидата на место Хави Симонса. Хави Симонс, в свою очередь, близок к переходу в клуб "Челси".
"Ливерпуль" оценивает трансферную стоимость Харви Эллиота выше 45 миллионов евро. Если в соглашение будет включено право обратного выкупа футболиста, цена будет такой.
Если это условие не будет выполнено, за футболиста требуют почти 60 миллионов евро. В прошлом сезоне 22-летний Харви Эллиот провел 28 матчей за "Ливерпуль" во всех турнирах.
Он смог забить пять голов и сделать три голевые передачи. Таким образом, Эллиот остается одним из ключевых игроков своей команды.
В настоящее время продолжаются переговоры между руководством клуба и футболистом относительно его будущего.