Real va Osasuna o‘yini sanasi o‘zgarmaydi
Madridning Real klubi La Liga birinchi turida Osasuna jamoasiga qarshi o‘yin sanasini o‘zgartirish bo‘yicha qilgan taklifiga yana rad javobini oldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu uchrashuv 19-avgust kuni o‘tkazilishi rejalashtirilgan. Bu haqda mahalliy nashrlar xabar bermoqda.
Real jamoasi o‘yinni boshqa kunga ko‘chirishni so‘ragan edi. Klub vakillarining aytishicha, ular mavsumoldi tayyorgarlik uchun atigi 15 kun vaqtga ega bo‘lishgan.
Bu qisqa tayyorgarlik muddati jamoaning yaqinda klublar o‘rtasidagi jahon chempionatida ishtirok etgani bilan bog‘liq. Shunday bo‘lsa-da, Ispaniya Qirollik futbol federatsiyasining apellyatsiya qo‘mitasi Real klubining iltimosini qanoatlantirmadi.
Qo‘mita qarorida reglamentda mavsumoldi tayyorgarlikning eng kam muddati belgilab qo‘yilmagani ta’kidlangan. Shuningdek, federatsiya o‘yin sanasini faqat favqulodda holatlarda o‘zgartirish mumkinligini bildirgan.

Дата матча Реал и Осасуна не изменится
Мадридский клуб Реал получил очередной отказ на свое предложение изменить дату матча против команды Осасуна в первом туре Ла Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эта встреча запланирована на 19 августа. Об этом сообщают местные издания.
Команда Реал просила перенести игру на другой день. По словам представителей клуба, у них было всего 15 дней на предсезонную подготовку.
Этот короткий срок подготовки связан с тем, что команда недавно участвовала в чемпионате мира среди клубов. Тем не менее, апелляционный комитет Королевской футбольной федерации Испании не удовлетворил просьбу клуба Реал.
В решении комитета подчеркивается, что в регламенте не установлено минимального срока предсезонной подготовки. Также федерация заявила, что дату матча можно изменить только в чрезвычайных ситуациях.