Kondratyuk: Kafanov tajribasi yosh murabbiylar uchun muhim
Andrey Kondratyuk hozirda “Rostov” futbol klubida darvozabonlar murabbiyi sifatida ishlamoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U yaqinda o‘zining hamkasbi Vitaliy Kafanov haqida fikr bildirdi. Ma’lumki, Kafanov o‘tgan mavsum yakuniga qadar “Rostov”da darvozabonlar murabbiyi lavozimida faoliyat yuritgan edi.
Kondratyukning so‘zlariga ko‘ra, Vitaliy Kafanov tajribali va yetuk murabbiy sanaladi. Ayniqsa, uning taktika ustida ko‘p ishlashi va doim o‘z ustida ishlashi tahsinga loyiq.
Kondratyuk shuningdek, imkoniyat bo‘lsa, Kafanov bilan doim aloqa qilib turishini, tajriba almashishni muhim deb hisoblashini ta’kidladi. Vitaliy Kafanov 2015 yildan boshlab “Rostov” jamoasida turli davrlarda ishlagan.
Uning faoliyati davomida boshqa klublarda ham ishlagan davrlari bo‘lgan. 2021 yildan boshlab Kafanov Rossiya terma jamoasi murabbiylar shtabiga kiradi va u yerda ham darvozabonlar tayyorlash uchun mas’ul hisoblanadi.
Kafanovning tajribasi va futbol sohasidagi ishlari ko‘plab mutaxassislar tomonidan yuqori baholanadi. Shu sababli, u bilan hamkorlik qilish va tajriba almashish yosh murabbiylar uchun muhim ahamiyat kasb etadi.

Кондратюк: Опыт Кафанова важен для молодых тренеров
Андрей Кондратюк в настоящее время работает тренером вратарей в футбольном клубе "Ростов". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он недавно высказал свое мнение о своем коллеге Виталии Кафанове. Известно, что Кафанов до конца прошлого сезона занимал должность тренера вратарей в "Ростове".
По словам Кондратюка, Виталий Кафанов считается опытным и зрелым тренером. Особенно стоит отметить его усердную работу над тактикой и постоянное стремление к самосовершенствованию.
Кондратюк также подчеркнул, что, если будет возможность, он всегда будет поддерживать связь с Кафановым и считает обмен опытом важным. Виталий Кафанов работал в команде "Ростов" в разные периоды с 2015 года.
В течение своей карьеры он также работал в других клубах. С 2021 года Кафанов входит в тренерский штаб сборной России и также отвечает за подготовку вратарей.
Опыт Кафанова и его работа в футболе высоко оцениваются многими специалистами. Поэтому сотрудничество и обмен опытом с ним имеют важное значение для молодых тренеров.