Al-Hilol Nunyes o‘rniga Ramushga ham taklif yubordi
"Al-Hilol" jamoasi yangi hujumchi sotib olish imkoniyatini ko‘rib chiqdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub rahbariyati dastlab «Liverpul» hujumchisi Darvin Nunyes o‘rniga boshqa futbolchilarni ham ko‘zdan kechirdi. Dastlab, Parijning «PSJ» klubi futbolchisi Gonsalu Ramushga taklif yuborildi.
Biroq portugaliyalik futbolchi bu taklifni rad etdi. Shu sababli, Darvin Nunyes asosiy nomzod sifatida tanlandi.
Yaqinda ma'lum bo‘lishicha, Saudiya Arabistonining «Al-Hilol» klubi «Liverpul» bilan Darvin Nunyes transferi bo‘yicha kelishuvga erishdi. Futbolchining o‘zi ham bu taklifga rozilik bildirdi.
Shu orqali urugvaylik hujumchi faoliyatini Saudiya Arabistonida davom ettiradigan bo‘ldi. Darvin Nunyesning transfer narxi 53 million yevroni tashkil etadi.
Bu summaga bonuslar kiritilmagan. 26 yoshli hujumchi bilan tuziladigan shartnoma 2028 yilgacha mo‘ljallangan.
«Al-Hilol» jamoasi bu transfer orqali hujum chizig‘ini kuchaytirishni rejalashtirmoqda. Shu tariqa, klub o‘z oldiga qo‘ygan maqsadlariga erishish yo‘lida yana bir tajribali futbolchini tarkibiga qo‘shmoqda.

Al-Hilol также отправил предложение Рамушу вместо Нуньеса
Команда "Ал-Хилол" рассматривает возможность покупки нового нападающего. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Руководство клуба изначально рассматривало и других футболистов на место нападающего "Ливерпуля" Дарвина Нуньеса. Сначала было отправлено предложение игроку Парижского "ПСЖ" Гонсалу Рамушу.
Однако португальский футболист отклонил это предложение. Поэтому Дарвин Нуньес был выбран в качестве основного кандидата.
Недавно стало известно, что клуб "Ал-Хилол" из Саудовской Аравии достиг соглашения с "Ливерпулем" по трансферу Дарвина Нуньеса. Сам футболист также дал согласие на это предложение.
Таким образом, уругвайский нападающий продолжит свою карьеру в Саудовской Аравии. Стоимость трансфера Дарвина Нуньеса составляет 53 миллиона евро.
Эта сумма не включает бонусы. Контракт с 26-летним нападающим рассчитан до 2028 года.
Команда "Ал-Хилол" планирует усилить свою атакующую линию через этот трансфер. Таким образом, клуб добавляет еще одного опытного футболиста для достижения поставленных целей.