Tedeev: Dzyuba faoliyati yakuniga yaqinlashmoqda
Tolyatti shahrining “Akron” futbol jamoasi bosh murabbiyi Zaur Tedeev hujumchi Artyom Dzyuba faoliyati haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, 2025/2026 yilgi mavsum Dzyuba uchun so‘nggi mavsum bo‘lishi mumkin. Zaur Tedeev bu haqda shunday dedi: “Men muxlis sifatida ham, murabbiy sifatida ham juda afsuslanaman.
U hali uzoq yillar davomida o‘z o‘yinlari bilan bizni quvontiradi degan umiddaman”. Dzyuba 36 yoshda va u o‘tgan yilning kuzida “Akron” jamoasiga qo‘shilgan.
Hozirgi kunda futbolchi va klub o‘rtasidagi shartnoma kelasi yil yozida yakunlanadi. Shu paytgacha Dzyuba Rossiya chempionati doirasida uchta o‘yinda maydonga tushib, ikki marta gol urdi va bir bor hamkasbiga golga uzatma berdi.
Jamoa bosh murabbiyining ta’kidlashicha, Dzyubaning tajribasi va mahorati klub uchun muhim ahamiyatga ega. U futbolchining faoliyati davom etishini istaydi va muxlislar ham Dzyubaning o‘yinidan yana ko‘p marotaba zavqlanishini xohlaydi.
Shu bilan birga, murabbiy Dzyubaning klubga qo‘shilganidan buyon jamoaga foydali bo‘layotganini alohida qayd etdi.

Тедеев: Дзаюба деятельность подходит к концу
Главный тренер футбольной команды "Акрон" из Тольятти Заур Тедеев высказал свое мнение о деятельности нападающего Артема Дзюбы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, сезон 2025/2026 может стать последним для Дзюбы. Заур Тедеев сказал об этом: "Я очень сожалею как болельщик и как тренер.
Надеюсь, что он будет радовать нас своими играми еще много лет". Дзюбе 36 лет, и он присоединился к команде "Акрон" осенью прошлого года.
В настоящее время контракт между футболистом и клубом истекает следующим летом. До этого момента Дзюба сыграл три матча в рамках чемпионата России, забил два гола и один раз ассистировал партнеру.
По словам главного тренера команды, опыт и мастерство Дзюбы имеют важное значение для клуба. Он хочет, чтобы карьера футболиста продолжалась, и болельщики также хотят еще много раз наслаждаться игрой Дзюбы.