Jo Koul yangi mavsumda Liverpul chempion bo‘ladi dedi
Londonning “Chelsi” klubi sobiq futbolchisi Jo Koul kelasi mavsum Angliya Premer-ligasi bo‘yicha o‘z bashoratini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning fikriga ko‘ra, “Liverpul” jamoasi yangi mavsumda ham chempionlik unvonini saqlab qoladi. Koulning ta’kidlashicha, “Manchester Siti” ikkinchi o‘rinni egallaydi, uchinchi pog‘onada esa “Chelsi” jamoasi bo‘ladi.
To‘rtinchi o‘rin esa Londonning “Arsenal” klubiga nasib etadi. Jo Koul o‘z prognozida kuchli o‘nlikdan joy oladigan jamoalarni ham sanab o‘tdi.
Unga ko‘ra, “Nyukasl”, “Tottenhem”, “Aston Villa”, “Brayton”, “Manchester Yunayted” va “Fulhem” klublari ham yuqori o‘rinlar uchun kurashadi. Eslatib o‘tamiz, 2024/2025 yilgi mavsumda “Liverpul”, “Arsenal” va “Manchester Siti” klublari birinchi uchlikda yakunlagan edi.
Shu sababli Jo Koulning navbatdagi mavsum uchun bergan bashorati futbol ishqibozlari orasida qiziqish uyg‘otmoqda. Mutaxassis fikricha, joriy mavsumda ham kuchli klublar yuqori natijalarga erishadi.

Джо Коул сказал, что Ливерпуль станет чемпионом в новом сезоне
Бывший футболист лондонского клуба «Челси» Джо Коул высказал свои прогнозы на следующий сезон Английской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению специалиста, команда «Ливерпуль» сохранит титул чемпиона в новом сезоне. Коул отметил, что «Манчестер Сити» займет второе место, а на третьем окажется команда «Челси».
Четвертое место достанется лондонскому клубу «Арсенал». Джо Коул также перечислил команды, которые займут места в сильной десятке.
По его словам, клубы «Ньюкасл», «Тоттенхэм», «Астон Вилла», «Брайтон», «Манчестер Юнайтед» и «Фулхэм» также будут бороться за высокие места. Напомним, что в сезоне 2024/2025 годов клубы «Ливерпуль», «Арсенал» и «Манчестер Сити» завершили в первой тройке.
Поэтому прогноз Джо Коула на следующий сезон вызывает интерес среди футбольных болельщиков. Специалист считает, что и в текущем сезоне сильные клубы добьются высоких результатов.