Seku Koita Turkiya klublariga o‘tishi mumkin
Mamadou Koita, CSKA hujumchisi Seku Koitaning agenti, futbolchining kelajagi borasida o‘z fikrini bildirib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq, 25 yoshli Koitani Turkiyaning "Genclerbirligi" klubi ijaraga olmoqchi ekani haqida xabarlar chiqqan edi. Agent Mamadou Koitaning so‘zlariga ko‘ra, Seku Koitaning Turkiya chempionatiga o‘tish ehtimoli bor.
U bu haqda “Evro-Futbol” nashriga ma’lumot berdi. Seku Koita CSKA tarkibida jami 40 o‘yinda maydonga tushib, beshta gol urdi va to‘rtta golli uzatmani amalga oshirdi.
Transfermarkt portali mutaxassislarining baholashicha, futbolchining qiymati 3,5 million yevroga teng. Shuningdek, CSKA jamoasi navbatdagi uchrashuvini 9-avgust kuni o‘tkazadi.
Mazkur bahsda Moskva klubi o‘z maydonida “Rubin” jamoasiga qarshi saf tortadi. Ma’lumot uchun, Seku Koita faoliyatini davom ettirish borasida bir nechta variantlarni ko‘rib chiqmoqda.

Секу Койта может перейти в турецкие клубы
Агент нападающего ЦСКА Секу Койты Мамаду Койта высказал свое мнение о будущем футболиста. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее появились сообщения о том, что 25-летнего Койту хочет арендовать турецкий клуб "Генчлербирлиги". По словам агента Мамаду Койта, есть вероятность перехода Секу Койты в чемпионат Турции.
Он сообщил об этом изданию “Евро-Футбол”. Секу Койта провел в составе ЦСКА в общей сложности 40 матчей, забил пять голов и сделал четыре голевые передачи.
По оценкам специалистов портала Transfermarkt, стоимость футболиста составляет 3,5 миллиона евро. Также команда ЦСКА проведет следующий матч 9 августа.
В этом поединке московский клуб примет на своем поле команду "Рубин". Для справки, Секу Койта рассматривает несколько вариантов продолжения своей карьеры.