Prudnikov: Cherchesov “Axmat” uchun to‘g‘ri tanlov bo‘ldi
Sobiq rossiyalik hujumchi Aleksandr Prudnikov Grozniy shahri futbol jamoasi “Axmat” bosh murabbiyligiga Stanislav Cherchesovning qaytishi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Cherchesov ilgari ham ushbu jamoada ishlagan, hudud va klub bilan yaxshi tanish. Shuningdek, “Axmat” rahbariyati ham uning ish faoliyatidan yaxshi xabardor.
Shuning uchun Prudnikov ushbu tayinlovni jamoa uchun ijobiy deb hisoblaydi. U Cherchesov jamoaning o‘yinini tartibga solib, natijaga erisha olishini ta’kidladi.
Eslatib o‘tamiz, Stanislav Cherchesovning “Axmat”ga qaytgani haqida klub rasmiy ravishda o‘tgan chorshanba kuni, 6-avgustda e’lon qilgan edi. So‘nggi oylar davomida Cherchesov Qozog‘iston terma jamoasidan bo‘shatilganidan keyin ish o‘rniga ega emas edi.
Shu vaqt ichida “Axmat” Rossiya futboli yangi mavsumida o‘tkazilgan to‘rt uchrashuvning barchasida mag‘lub bo‘ldi. Klub rahbariyati yangi bosh murabbiydan jamoani tartibga keltirish va natija ko‘rsatishni kutmoqda.

Прудников: Черчесов стал правильным выбором для "Ахмата"
Бывший российский нападающий Александр Прудников высказал свое мнение о возвращении Станислава Черчесова на пост главного тренера футбольной команды "Ахмат" из Грозного. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Черчесов ранее уже работал в этой команде, хорошо знаком с регионом и клубом. Также руководство "Ахмата" хорошо осведомлено о его профессиональной деятельности.
Поэтому Прудников считает это назначение положительным для команды. Он отметил, что Черчесов сможет наладить игру команды и добиться результата.
Напомним, что о возвращении Станислава Черчесова в "Ахмат" клуб официально объявил в прошлую среду, 6 августа. В последние месяцы Черчесов не имел работы после того, как был освобожден от должности тренера сборной Казахстана.
За это время "Ахмат" проиграл все четыре матча, проведенные в новом сезоне российского футбола. Руководство клуба ожидает, что новый главный тренер приведет команду в порядок и покажет результат.