Pavlyuchenko: Zidan Ronaldu va Messidan kuchliroq futbolchi
Moskvaning Spartak va Londondagi Tottenxem klublarida o‘ynagan sobiq hujumchi Roman Pavlyuchenko futbolchilar orasida kim eng yaxshi bo‘lgani haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, mashhur portugaliyalik futbolchi Krishtianu Ronaldu va argentinalik Lionel Messi bilan solishtirganda, Zinedin Zidan yanada yuqori darajada o‘ynagan. Roman Pavlyuchenko o‘z intervyusida Zidan to‘p bilan ishlashda, tezligida va maydondagi harakatlarida boshqalardan ajralib turganini aytdi.
Uning fikriga ko‘ra, Zidan o‘zining texnikasi va o‘yinga yondashuvi bilan Messi va Ronaldu kabi futbolchilardan ham kuchliroq bo‘lgan. Ma’lumot uchun, Zinedin Zidan futbolchilik faoliyatini yakunlagach, murabbiylik faoliyatini boshlagan.
U Madridning Real klubi bosh murabbiyi sifatida ishlagan va uning rahbarligida jamoa uch marta ketma-ket Yevropa Chempionlar Ligasida g‘olib bo‘lgan. Zidan futbol tarixida o‘zining yuqori mahorati, tajribasi va yutuqlari bilan katta iz qoldirgan.

Павлюченко: Зидан сильнее Роналду и Месси
Бывший нападающий Роман Павлюченко, игравший за московский Спартак и лондонский Тоттенхэм, высказал мнение о том, кто из футболистов является лучшим. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, по сравнению с известным португальским футболистом Криштиану Роналду и аргентинцем Лионелем Месси, Зинедин Зидан играл на более высоком уровне. Роман Павлюченко в своем интервью отметил, что Зидан выделялся среди других своим обращением с мячом, скоростью и движениями на поле.
По его мнению, Зидан был сильнее футболистов, таких как Месси и Роналду, благодаря своей технике и подходу к игре. Для справки, после завершения карьеры игрока Зинедин Зидан начал тренерскую деятельность.
Он работал главным тренером мадридского Реала, и под его руководством команда трижды подряд выиграла Лигу чемпионов Европы. Зидан оставил значительный след в истории футбола благодаря своему высокому мастерству, опыту и достижениям.
По этой причине Роман Павлюченко подчеркнул, что он оценивает его выше современных футбольных звезд.