Endrik Realda 9-raqamni ololmagani uchun norozi
Goal nashrining xabar berishicha, 19 yoshli braziliyalik hujumchi Endrik Madridning Real jamoasida 9-raqam boshqa futbolchiga berilgani uchun norozi bo‘lmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub rahbariyati bu raqamni Gonzalo Garsiyaga topshirishga qaror qilgan. Ma’lum bo‘lishicha, Endrikning kiyinish xonasidagi harakatlari uning 9-raqamni ololmagani sababli hafsalasi pir bo‘lganini ko‘rsatmoqda.
Ushbu raqam avval Kiliyan Mbappeda bo‘lgan, biroq u keyinchalik 10-raqamga o‘tdi va natijada 9-raqam bo‘shab qoldi. Shundan so‘ng, Real Madrid tarbiyalanuvchisi Gonzalo Garsiya ushbu raqamga ega bo‘ldi.
Endrik o‘tgan mavsum Ispaniya chempionatida Real Madrid safida 22 o‘yin o‘tkazdi va bir marta raqib darvozasini ishg‘ol qildi. Uning klub bilan tuzgan shartnomasi 2030 yilning o‘rtalariga qadar amal qiladi.

Эндрик недоволен тем, что не смог получить 9-й номер в Реале
По сообщению издания Goal, 19-летний бразильский нападающий Эндрик недоволен тем, что номер 9 в мадридском Реале был передан другому футболисту. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Руководство клуба решило передать этот номер Гонсало Гарсии. Известно, что действия Эндрика в раздевалке показывают, что он расстроен из-за того, что не смог получить номер 9.
Этот номер ранее принадлежал Килиану Мбаппе, но затем он перешел на номер 10, и в результате номер 9 освободился. После этого воспитанник Реала Гонсало Гарсия получил этот номер.
Эндрик провел в прошлом сезоне 22 матча в чемпионате Испании за Реал Мадрид и один раз поразил ворота соперника. Его контракт с клубом действует до середины 2030 года.
По оценкам специалистов трансферного рынка, стоимость Эндрика сейчас составляет 35 миллионов евро. Распределение номеров внутри клуба может вызвать определенное недовольство среди игроков.