Madridning "Real" klubi ushbu transfer oynasida o‘zining tajribali futbolchisi Luka Modrich bilan xayrlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Xorvatiyalik yarim himoyachi faoliyatini Italiyaning "Milan" jamoasida davom ettiradigan bo‘ldi. Klub rahbariyati Modrichni kelajakda yana "Real"da ko‘rish niyatida, biroq endi futbolchi sifatida emas.
Defensa Central nashrining ma’lumotiga ko‘ra, "Real" prezidenti Florentino Peres yaqinda Luka Modrich bilan uchrashuv o‘tkazgan. Uchrashuvda klub rahbari Modrichga faoliyatini yakunlagach, "Real" akademiyasida murabbiy sifatida ishlash taklifini bildirgan.
Luka Modrich Ispaniyada 13 yil davomida "Real" tarkibida to‘p surdi. Shu vaqt ichida u to‘rt marta La Liga chempioni bo‘ldi va olti bor Chempionlar ligasida g‘alaba qozondi.
2018 yilda esa u dunyo futbolidagi eng nufuzli individual mukofot – "Oltin to‘p" sohibi bo‘ldi. Shu tariqa, Modrich "Real" tarixida o‘z o‘rniga ega bo‘lgan futbolchilardan biri sifatida esda qoladi.

Луке Модричу предложили должность тренера в академии "Реала"
Мадридский клуб "Реал" попрощался со своим опытным футболистом Лукой Модричем в этом трансферном окне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Хорватский полузащитник продолжит свою карьеру в итальянском клубе "Милан". Руководство клуба намерено увидеть Модрича в будущем снова в "Реале", но уже не как игрока.
Согласно информации издания Defensa Central, президент "Реала" Флорентино Перес недавно провел встречу с Лукой Модричем. На встрече руководитель клуба предложил Модричу работать тренером в академии "Реала" после завершения карьеры.
Лука Модрич играл за "Реал" в Испании на протяжении 13 лет. За это время он стал четырехкратным чемпионом Ла Лиги и шесть раз победителем Лиги чемпионов.
В 2018 году он стал обладателем самого престижного индивидуального приза в мировом футболе – "Золотого мяча". Таким образом, Модрич останется в памяти как один из футболистов, оставивших свой след в истории "Реала".