Arshavin: Rossiya va Boliviya o‘yini yirik hisobda tugamaydi
Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi va Sankt-Peterburgning Zenit klubi a’zosi Andrey Arshavin Rossiya terma jamoasining bu yilgi o‘rtoqlik uchrashuvlaridan biridagi raqibi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
14-oktabr kuni Moskva shahrida Valeriy Karpin boshchiligidagi Rossiya terma jamoasi o‘z maydonida Boliviya termasiga qarshi bahs olib boradi. Boliviya terma jamoasi jahon futboli reytingida 78-o‘rinda turibdi.
Ushbu jamoa hali ham navbatdagi jahon chempionati saralash bosqichida ishtirok etish imkoniyatini saqlab qolmoqda. Andrey Arshavinning ta’kidlashicha, bunday o‘yinlarda ishtirok etish va o‘z kuchini sinab ko‘rish qiziqarli.
U o‘yinda yirik hisob qayd etilmasligini, ya’ni 10:0 natija bo‘lmasligini aytdi. Arshavin bu uchrashuv foydali va ma’lumotlarga boy bo‘lishini ta’kidladi.
Mazkur uchrashuv ushbu ikki jamoa tarixida ilk bor o‘tkaziladigan o‘yin bo‘ladi. Bundan tashqari, Rossiya terma jamoasi joriy yilda Iordaniya, Qatar va Eron terma jamoalari bilan ham o‘rtoqlik uchrashuvlari o‘tkazishni rejalashtirgan.
Bu o‘yinlar Rossiya terma jamoasi uchun o‘z imkoniyatlarini baholash va jamoa tayyorgarligini sinovdan o‘tkazish uchun muhim ahamiyatga ega.

Аршавин: Россия и Боливия игра не закончится с крупным счетом
Бывший футболист сборной России и член клуба «Зенит» из Санкт-Петербурга Андрей Аршавин высказал свое мнение о сопернике сборной России в одном из товарищеских матчей этого года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
14 октября в Москве сборная России под руководством Валерия Карпина проведет матч против сборной Боливии на своем поле. Сборная Боливии занимает 78-е место в мировом футбольном рейтинге.
Эта команда все еще сохраняет возможность участвовать в отборочном этапе следующего чемпионата мира. По словам Андрея Аршавина, участие в таких играх и проверка своих сил интересны.
Он отметил, что в игре не будет крупного счета, то есть не будет результата 10:0. Аршавин подчеркнул, что этот матч будет полезным и насыщенным информацией.
Данная встреча станет первой игрой между этими двумя командами в истории. Кроме того, сборная России планирует в этом году провести товарищеские матчи с командами Иордании, Катара и Ирана.
Эти игры имеют важное значение для сборной России, чтобы оценить свои возможности и протестировать готовность команды.