Isaak Romero Zenit taklifini ko‘rib chiqmoqda
Sevilya futbol klubi hujumchisi Isaak Romero Sankt-Peterburgning Zenit jamoasidan tushgan taklif ustida o‘ylamoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvaliga Romero Andalusiya klubini tark etishni rejalashtirmagan edi. Biroq, Zenit tomonidan taklif etilgan moliyaviy shartlar futbolchi va klub rahbariyatida qiziqish uyg‘otdi.
Shu sababli, futbolchi hozircha yakuniy qarorini bildirmadi va bu borada vaqt so‘radi. Bu haqda La Kolina de Nervion nashri xabar bermoqda.
Isaak Romeroning Sevilya bilan amaldagi shartnomasi 2028 yil 30 iyungacha mo‘ljallangan. Futbolchining transfer qiymati hozirda olti million yevroga baholanmoqda.
25 yoshli Romero 2024-2025 yilgi mavsumda barcha klublararo musobaqalarda jami 32 o‘yin o‘tkazdi. Ushbu uchrashuvlarda u beshta gol urdi va ikki marta sheriklariga golli uzatma berdi.
Hozircha Romero kelajak faoliyati borasida yakuniy qarorga kelgani yo‘q. Klub va futbolchi Zenitning taklifini sinchiklab ko‘rib chiqmoqda.

Исаак Ромеро рассматривает предложение Зенита
Нападающий футбольного клуба Севилья Исак Ромеро размышляет над предложением от петербургского Зенита. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сначала Ромеро не планировал покидать клуб Андалусии. Однако финансовые условия, предложенные Зенитом, вызвали интерес у игрока и руководства клуба.
Поэтому футболист пока не объявил о своем окончательном решении и попросил время для размышлений. Об этом сообщает издание La Колина де Нервион.
Контракт Исак Ромеро с Севильей рассчитан до 30 июня 2028 года. Трансферная стоимость футболиста в настоящее время оценивается в шесть миллионов евро.
25-летний Ромеро провел в сезоне 2024-2025 года в общей сложности 32 матча во всех клубных турнирах. В этих встречах он забил пять голов и дважды ассистировал партнерам.
Пока Ромеро не пришел к окончательному решению относительно своего будущего. Клуб и футболист внимательно рассматривают предложение Зенита.
Перед началом нового сезона ожидается, что вскоре станет известно, где Ромеро продолжит свою карьеру.