Madridning "Real" futbol klubi prezidenti Florentino Peres "Manchester Siti" jamoasining yarim himoyachisi Rodrini sotib olish bo‘yicha muzokaralarni shaxsan o‘tkazishga tayyor. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub rahbari uchun Rodri asosiy transfer maqsadi hisoblanadi va Peres bu masalaga shaxsan e’tibor qaratmoqda. Agar "Real"ning sport bo‘limi Rodrini transfer qilish bo‘yicha muzokaralarda muammoga duch kelsa, Peres bu ishni o‘zi hal qilmoqchi.
Rodrining "Manchester Siti" klubi bilan amaldagi shartnomasi 2029 yil 30 iyungacha davom etadi. 29 yoshli ispaniyalik futbolchining transfer narxi 110 million yevroga baholanmoqda.
U yaqinda og‘ir jarohatdan so‘ng safga qaytdi va Amerika Qo‘shma Shtatlarida o‘tgan Klublar o‘rtasidagi jahon chempionatida to‘rtta o‘yin o‘tkazdi. Madrid klubi Rodrini o‘z tarkibiga qo‘shib olish uchun barcha imkoniyatlarni ishga solmoqda.
Klub rahbariyati futbolchining tajribasi va maydondagi o‘yini orqali jamoani yanada kuchaytirish niyatida. Hozircha transfer bo‘yicha muzokaralar davom etmoqda va yakuniy qaror yaqin kunlarda ma’lum qilinishi kutilmoqda.

Реальный президент Перес Родри контролирует трансфер лично
Президент футбольного клуба "Реал" из Мадрида Флорентино Перес готов лично провести переговоры о покупке полузащитника "Манчестер Сити" Родри. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Для руководителя клуба Родри является основной целью трансфера, и Перес уделяет этому вопросу личное внимание. Если спортивный отдел "Реала" столкнется с проблемами в переговорах о трансфере Родри, Перес намерен решить этот вопрос самостоятельно.
Действующий контракт Родри с клубом "Манчестер Сити" действует до 30 июня 2029 года. Трансферная стоимость 29-летнего испанского футболиста оценивается в 110 миллионов евро.
Он недавно вернулся в строй после тяжелой травмы и провел четыре матча на прошедшем в США чемпионате мира среди клубов. Мадридский клуб использует все возможности, чтобы подписать Родри в свой состав.
Руководство клуба намерено усилить команду за счет опыта футболиста и его игры на поле. В настоящее время переговоры о трансфере продолжаются, и окончательное решение ожидается в ближайшие дни.