Sobiq futbolchi Igor Kolivanov "Zenit" jamoasi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, so‘nggi paytlarda Sankt-Peterburg klubi raqiblar himoyasini yorib o‘tishda qiyinchiliklarga duch kelmoqda. Kolivanovning ta’kidlashicha, ayniqsa Aleksandr Sobolev maydonga tushganida va o‘yin soddalashganida "Zenit"ning hujumlari yanada samarali bo‘la boshlaydi.
U bunday vaziyatlarda qanotdan yo‘llangan uzatmalar natijasida xavfli vaziyatlar ko‘payishini qayd etdi. Kolivanovning fikricha, Aleksandr Sobolev "Zenit"ning navbatdagi o‘yinida asosiy tarkibdan joy olishi mumkin.
Uchrashuv Rossiya chempionatining navbatdagi turi doirasida bo‘lib o‘tadi. "Zenit" va "Axmat" jamoalari o‘rtasidagi bahs 9-avgust kuni soat 20:30 da boshlanishi rejalashtirilgan.
Uchrashuv Grozniy shahridagi stadionda o‘tkaziladi. Futbol ishqibozlari mazkur o‘yinning barcha tafsilotlarini matnli tarzda kuzatib borishlari mumkin.
Shu o‘rinda ta’kidlash lozimki, "Zenit" tarkibida yuqori darajadagi futbolchilar to‘plangan bo‘lsa-da, ular so‘nggi o‘yinlarda raqib himoyasini yorib o‘tishda muammolarga duch kelmoqda. Aleksandr Sobolevning o‘yinga qo‘shilishi esa hujumning yanada soddalashishiga va samarali vaziyatlarning paydo bo‘lishiga olib kelmoqda.

Коливанов: Соболев выйдет на поле, атака Зенита усилится
Бывший футболист Игорь Коливанов высказал свое мнение о команде "Зенит". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в последнее время клуб из Санкт-Петербурга сталкивается с трудностями при прорыве защиты соперников. Коливанов отметил, что особенно когда на поле выходит Александр Соболев и игра упрощается, атаки "Зенита" становятся более эффективными.
Он отметил, что в таких ситуациях увеличивается количество опасных моментов благодаря передачам с фланга. По мнению Коливанова, Александр Соболев может занять место в основном составе "Зенита" в следующем матче.
Встреча пройдет в рамках следующего тура чемпионата России. Матч между командами "Зенит" и "Ахмат" запланирован на 9 августа в 20:30.
Встреча состоится на стадионе в городе Грозный. Футбольные болельщики могут следить за всеми подробностями этого матча в текстовом формате.
Стоит отметить, что несмотря на наличие высококлассных футболистов в составе "Зенита", они сталкиваются с проблемами при прорыве защиты соперников в последних играх. Включение Александра Соболева в игру приводит к упрощению атаки и появлению более эффективных моментов.