Kolo-Muani Yuventusga qaytishni tezlashtirmoqchi
PSJ hujumchisi Randal Kolo-Muani yaqin orada Yuventus jamoasiga o‘tishni istamoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Turin klubi 26 yoshli futbolchini o‘z tarkibiga qo‘shishga qiziqish bildirgan. Kolo-Muani o‘tgan mavsumning ikkinchi yarmida Yuventus safida ijarada to‘p surgan edi.
Hozircha Parij klubi bilan kelishuvga erishilmagan. Ma’lumotlarga ko‘ra, futbolchi tezroq Yuventusga qaytishni xohlamoqda va bu borada kutishda davom etmoqda.
U allaqachon Yuventus bilan 2030 yilgacha mo‘ljallangan shartnoma shartlarini kelishib olgan. Kolo-Muani Angliyaning Nyukasl va Tottenhem klublari hamda Saudiya Arabistoni chempionati vakillari bilan muzokara olib borishdan bosh tortgan.
Transfermarkt portali baholashiga ko‘ra, futbolchining transfer narxi 30 million yevroni tashkil etadi. Hozircha ikki klub o‘rtasida rasmiy kelishuvga erishilmagan bo‘lsa-da, Kolo-Muanining Yuventusga o‘tish istagi kuchli bo‘lib qolmoqda.

Коло-Муани хочет ускорить возвращение в Ювентус
Нападающий ПСЖ Рандал Коло-Муани хочет в ближайшее время перейти в команду Ювентус. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Туринский клуб проявил интерес к 26-летнему футболисту. Коло-Муани уже играл за Ювентус на правах аренды во второй половине прошлого сезона.
Пока соглашение с парижским клубом не достигнуто. По данным, футболист хочет как можно быстрее вернуться в Ювентус и продолжает ожидать этого.
Он уже согласовал условия контракта с Ювентусом до 2030 года. Коло-Муани отказался вести переговоры с английскими клубами Ньюкаслом и Тоттенхэмом, а также с представителями чемпионата Саудовской Аравии.
По оценкам портала Transfermarkt, трансферная стоимость футболиста составляет 30 миллионов евро. Хотя официальное соглашение между двумя клубами еще не достигнуто, желание Коло-Муани перейти в Ювентус остается сильным.