Sidorov "Axmat"ning "Zenit" ustidan g‘alabasini sharhladi
Grozniy shahrining "Axmat" futbol klubi himoyachisi Maksim Sidorov Rossiya oliy ligasining to‘rtinchi turi doirasida o‘z maydonida "Zenit" ustidan qozonilgan g‘alabadan so‘ng o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sidorovning so‘zlariga ko‘ra, bu g‘alaba jamoa uchun ikki barobar qadrlidir. Uning ta’kidlashicha, "Zenit" bilan o‘yinlar doim og‘ir kechadi.
Uchrashuv so‘ngida "Axmat" futbolchilarida bir nechta imkoniyatlar bo‘lgan, biroq ular bundan to‘liq foydalana olmagan. Shunga qaramay, himoyada ishonchli o‘yin namoyish etilgan.
Ma’lumot uchun, uchrashuv Grozniy stadionida bo‘lib o‘tdi va mezbonlar minimal hisobda – 1:0 hisobida zafar quchdi. Bu natija "Axmat" uchun yangi mavsumdagi ilk g‘alaba bo‘ldi.
To‘rt turdan so‘ng, Stanislav Cherchesov boshchiligidagi jamoa Rossiya oliy ligasi turnir jadvalida 12-o‘rinni egallab turibdi. Klub oldida mavsum davomida yuqori natijalarga erishish vazifasi turibdi.

Атака Ирана повредила нефтебазу в Фуджейре
Защитник футбольного клуба "Ахмат" из города Грозный Максим Сидоров поделился своими мыслями после победы над "Зенитом" в рамках четвертого тура Российской Премьер-Лиги на своем поле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Сидорова, эта победа вдвойне ценна для команды. Он отметил, что игры с "Зенитом" всегда проходят тяжело.
В конце встречи у футболистов "Ахмата" было несколько возможностей, однако они не смогли ими полностью воспользоваться. Тем не менее, была продемонстрирована надежная игра в защите.
Для справки, встреча прошла на стадионе в Грозном, и хозяева одержали минимальную победу – 1:0. Этот результат стал первой победой "Ахмата" в новом сезоне.
После четырех туров команда под руководством Станислава Черчесова занимает 12-е место в турнирной таблице Российской Премьер-Лиги. Перед клубом стоит задача добиться высоких результатов в течение сезона.