Ashraf Hakimi unga qo‘yilgan ayblovlarga munosabat bildirdi
Marokash terma jamoasi va Fransiyaning Parij klubi himoyachisi Ashraf Hakimi unga qo‘yilgan zo‘rlash ayblovlari yuzasidan o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘zini to‘liq xotirjam tutayotganini ta’kidladi. Hakimining so‘zlariga ko‘ra, uni shaxsan taniydigan insonlar bu holatdan yaxshi xabardor.
Futbolchi hozirda o‘z oilasi va ishiga e’tibor qaratganini aytdi. U tez orada haqiqat ochiqlanishiga ishonishini bildirdi.
Eslatib o‘tamiz, 26 yoshli himoyachi 2021 yil yozida Parij klubiga qo‘shilgan. Ashraf Hakimining joriy mehnat shartnomasi 2029 yil iyun oyining oxirigacha amal qiladi.
Mutaxassislarning baholashicha, futbolchining transfer bozori qiymati 80 million yevroga teng. Hakimi so‘nggi yillarda jamoa safida muhim o‘rin tutib kelmoqda.
Uning professional faoliyati davomida ko‘plab yutuqlarga erishgani va terma jamoada ham asosiy futbolchilardan biri ekani e’tirof etiladi. Mazkur vaziyat bo‘yicha rasmiy organlar tomonidan surishtiruv ishlari olib borilmoqda.

Ашраф Хакими отреагировал на выдвинутые против него обвинения
Защитник сборной Марокко и парижского клуба Франции Ашраф Хакими высказал свое мнение по поводу обвинений в изнасиловании. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что чувствует себя полностью спокойным. По словам Хакими, люди, которые его знают, хорошо осведомлены о ситуации.
Футболист сказал, что в настоящее время сосредоточен на своей семье и работе. Он выразил уверенность, что вскоре правда будет раскрыта.
Напомним, что 26-летний защитник присоединился к парижскому клубу летом 2021 года. Текущий трудовой контракт Ашрафа Хакими действует до конца июня 2029 года.
По оценкам специалистов, рыночная стоимость футболиста составляет 80 миллионов евро. Хакими занимает важное место в команде в последние годы.
В ходе своей профессиональной карьеры он достиг множества успехов и признается одним из ключевых игроков сборной. В настоящее время официальные органы проводят расследование по данному делу.