Batrakovning uch gol urishi Vorobyov uchun odatiy hol
Poytaxtning Lokomotiv futbol klubi hujumchisi Dmitriy Vorobyov o‘z jamoadoshi Aleksey Batrakovning Spartak bilan bo‘lib o‘tgan derbidagi o‘yiniga baho berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumki, Rossiya Premer-ligasining to‘rtinchi tur uchrashuvi Lokomotiv jamoasining 4:2 hisobidagi g‘alabasi bilan yakunlandi. Ushbu bahsda Batrakov uchta gol urdi va to‘rtinchi golga ham bevosita hissa qo‘shdi.
Vorobyov Batrakovning xet-trik qayd etganini odatiy hol, uning o‘yin uslubiga xos deb atadi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Batrakov shu tarzda davom etsa, jamoadoshlari unga har doim yordam beradi va bo‘shashib qolmasligiga ko‘maklashadi.
Joriy mavsumda 20 yoshli Batrakov Rossiya Premer-ligasi va Rossiya Kubogi doirasida beshta uchrashuvda maydonga tushib, jami yettita gol muallifi bo‘ldi. Lokomotiv klubi navbatdagi uchrashuvini 13 avgust kuni Baltika jamoasiga qarshi o‘tkazadi.
Batrakovning natijalari jamoaning umumiy o‘yiniga ijobiy ta’sir ko‘rsatmoqda. Klub murabbiylari va futbolchilar keyingi o‘yinlarga jiddiy tayyorgarlik ko‘rmoqda.

Три гола Батракова — это обычное дело для Воробьёва
Нападающий футбольного клуба "Локомотив" из столицы Дмитрий Воробьев оценил игру своего партнера по команде Алексея Батракова в дерби против "Спартака". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известно, что встреча четвертого тура Российской Премьер-лиги завершилась победой команды "Локомотив" со счетом 4:2. В этом матче Батраков забил три гола и также непосредственно способствовал четвертому голу.
Воробьев назвал хет-трик Батракова обычным делом, присущим его игровому стилю. По его словам, если Батраков продолжит в том же духе, его товарищи по команде всегда будут ему помогать и не дадут расслабиться.
В текущем сезоне 20-летний Батраков провел пять матчей в рамках Российской Премьер-лиги и Кубка России, став автором семи голов. Футбольный клуб "Локомотив" проведет следующий матч 13 августа против команды "Балтика".
Результаты Батракова положительно сказываются на общей игре команды. Тренеры и игроки клуба серьезно готовятся к следующим играм.