Sanderlend himoyachi Masuakuni ikki yilga tarkibga qo‘shdi
Angliyaning Premer-ligasida yangi ishtirokchi bo‘lgan “Sanderlend” klubi yana bir futbolchini o‘z safiga qo‘shdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub rasmiy saytida xabar qilinishicha, himoyachi Artur Masuaku jamoaga kelib qo‘shildi. U bungacha Turkiyaning “Beshiktosh” jamoasida to‘p surgan.
31 yoshli himoyachi “Sanderlend” bilan ikki yillik shartnoma imzoladi. U klubga erkin agent sifatida kelib qo‘shildi.
Shu tariqa, Masuaku joriy yozgi transfer mavsumida “Sanderlend” tarkibiga qo‘shilgan o‘ninchi futbolchi bo‘ldi. O‘tgan mavsumda Artur Masuaku “Beshiktosh” safida 47 o‘yin o‘tkazdi.
U bir bor gol urdi va o‘nta golli pas berdi. Transfermarkt portali ma’lumotiga ko‘ra, futbolchining bozor qiymati 3 million yevroga teng.
Angliya chempionatining yangi mavsumi 15-avgust kuni boshlanishi rejalashtirilgan. “Sanderlend” yangi futbolchilar bilan yangi mavsumga tayyorgarlikni davom ettirmoqda.
Klub rahbariyati va murabbiylar shtabi jamoani kuchaytirish maqsadida faol ish olib bormoqda. Yangi transferlardan muxlislar ham katta natijalar kutmoqda.

Сандерленд защитник Масуаку подписал контракт на два года
Клуб "Сандерленд", который стал новым участником английской Премьер-лиги, подписал еще одного футболиста. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации официального сайта клуба, защитник Артур Масуаку присоединился к команде. Ранее он играл за турецкий клуб "Бешикташ".
31-летний защитник подписал двухлетний контракт с "Сандерлендом". Он пришел в клуб в качестве свободного агента.
Таким образом, Масуаку стал десятым футболистом, который присоединился к "Сандерленду" в текущем летнем трансферном окне. В прошлом сезоне Артур Масуаку провел 47 матчей за "Бешикташ".
Он забил один гол и отдал десять голевых передач. Согласно данным портала Transfermarkt, рыночная стоимость футболиста составляет 3 миллиона евро.
Новый сезон чемпионата Англии запланирован на 15 августа. "Сандерленд" продолжает подготовку к новому сезону с новыми игроками.
Руководство клуба и тренерский штаб активно работают над усилением команды. Болельщики также ожидают больших результатов от новых трансферов.