Naumov: Zenit murabbiylar shtabida o‘zgarish zarur
Uning fikriga ko‘ra, "Zenit" oxirgi vaqtlarda o‘z o‘yinini ancha zaiflashtirib yuborgan. Naumovning ta’kidlashicha, murabbiylar shtabi bilan hamkorlikni allaqachon to‘xtatish kerak edi, chunki ular bir-biriga juda o‘rganib qolgan va kamchiliklarni ko‘rmay qo‘ygan.
Kecha "Zenit" futbolchilari Rossiya chempionati to‘rtinchi turida "Axmat" jamoasiga 0:1 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Mutaxassisning fikriga ko‘ra, jamoa o‘zining avvalgi yorqin va samarali o‘yinini yo‘qotgan, ularning o‘yini oddiy va natijasiz bo‘lib qolgan.
Jamoa mavsum boshida atigi besh ochko to‘plagan. Bu esa so‘nggi 17 yil ichida "Zenit" uchun eng yomon start hisoblanadi.
Naumovning ta’kidlashicha, jamoa o‘z o‘yinini kuchaytirishi va murabbiylar shtabida o‘zgarishlar qilishi lozim. Aks holda, natijalar yanada yomonlashishi mumkin.

Наумов: В штабе тренеров Зенита необходимы изменения
Специалист в области футбола Николай Наумов резко раскритиковал работу главного тренера команды "Зенит" из Санкт-Петербурга Сергея Семака. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, "Зенит" в последнее время значительно ослабил свою игру. Наумов отметил, что сотрудничество с тренерским штабом следовало прекратить давно, так как они слишком привыкли друг к другу и перестали замечать недостатки.
Вчера футболисты "Зенита" проиграли команде "Ахмат" со счетом 0:1 в четвертом туре чемпионата России. По мнению специалиста, команда утратила свою прежнюю яркую и результативную игру, их игра стала простой и безрезультатной.
Команда на старте сезона набрала всего пять очков. Это является худшим стартом для "Зенита" за последние 17 лет.
Наумов подчеркнул, что команде необходимо усилить свою игру и внести изменения в тренерский штаб. В противном случае результаты могут ухудшиться еще больше.