Nikolay Naumov, “Lokomotiv” klubining sobiq prezidenti, o‘z fikriga ko‘ra, “Spartak” jamoasining bosh murabbiyi Deyan Stankovich uchun navbatdagi “Zenit”ga qarshi o‘yin so‘nggi bo‘lishi mumkinligini ta’kidladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Naumovning aytishicha, “Spartak”dagi muammo murabbiy va uning yordamchilarida. Jamoada ortiqcha asabiylik bor va Stankovich o‘yinchilarga salbiy muhit yaratmoqda.
Unga ko‘ra, agar “Spartak” navbatdagi “Zenit”ga qarshi uchrashuvda yaxshi natija ko‘rsata olmasa, murabbiyning iste’fosi masalasi kun tartibiga chiqishi mumkin. Avvalroq ommaviy axborot vositalarida “qizil-oq”lar rahbariyati serbiyalik mutaxassis o‘rniga yangi murabbiy izlashni boshlagani haqida xabarlar tarqalgan edi.
Bunga jamoaning so‘nggi natijalari sabab bo‘lgan. O‘tgan shanba kuni “Spartak” Rossiya chempionatining to‘rtinchi turida “Lokomotiv”ga 2:4 hisobida mag‘lub bo‘ldi va ketma-ket uchinchi o‘yinda g‘alaba qozona olmadi.
Hozirda poytaxt klubi turnir jadvalida to‘rt ochko bilan 11-o‘rinni egallab turibdi. Shu sababli, murabbiy iste’fosi masalasi jiddiy muhokama qilinmoqda.

Наумов: В Спартаке обсуждается отставка Станковича
Николай Наумов, бывший президент клуба “Локомотив”, по его мнению, следующий матч “Спартака” против “Зенита” может стать последним для главного тренера Деяна Станковича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Наумова, проблема в “Спартаке” заключается в тренере и его помощниках. В команде наблюдается чрезмерная нервозность, и Станкович создает негативную атмосферу для игроков.
Он считает, что если “Спартак” не сможет показать хороший результат в следующем матче против “Зенита”, вопрос об отставке тренера может стать актуальным. Ранее в СМИ появлялись сообщения о том, что руководство “красно-белых” начало искать нового тренера на место сербского специалиста.
Это связано с последними результатами команды. В прошлую субботу “Спартак” проиграл “Локомотиву” со счетом 2:4 в четвертом туре чемпионата России и не смог одержать победу в третьем матче подряд.
В настоящее время столичный клуб занимает 11-е место в турнирной таблице с четырьмя очками. Поэтому вопрос об отставке тренера обсуждается серьезно.