“Barselona” va “Vilyarreal” o‘yini AQSHda o‘tishi mumkin
Ispaniya futbol chempionati – La Liga rahbari Xavyer Tebas chempionat o‘yinini AQSHda o‘tkazishni uzoq vaqtdan beri rejalashtirib kelmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sport nashrining xabar berishicha, bu tashabbus amalga oshish sari muhim qadam tashladi. Ma’lumotlarga ko‘ra, “Vilyarreal” va “Barselona” jamoalari o‘rtasidagi La Liga uchrashuvi AQSHda o‘tkazilishi mumkin.
Gap Ispaniya chempionatining 17-turi doirasidagi o‘yinga borib taqaladi. Ushbu tur uchun asosiy sana 21-dekabr etib belgilangan.
Bu davrda Chempionlar Ligasi o‘yinlari bo‘lmagani sababli, uchrashuvni chet elda o‘tkazish uchun qulay imkoniyat yaratiladi. Shuningdek, “Vilyarreal” ham Chempionlar Ligasi yo‘llanmasini qo‘lga kiritgani bois, bu o‘yin yuqori darajadagi uchrashuv sifatida e’tiborga loyiq.
Hozirda Ispaniya futbolining yuqori lavozimli vakillari ushbu masalani muhokama qilishda davom etmoqda. La Liga tarixida birinchi marta chempionat o‘yinini Ispaniyadan tashqarida o‘tkazish uchun hali yetarli vaqt bor.
Tashkilotchilar barcha tafsilotlarni kelishib olishlari va yuqori saviyada o‘yin tashkil etishlari zarur.

“Барселона” и “Вильярреал” могут сыграть в США
Руководитель испанского футбольного чемпионата – Ла Лиги Хавьер Тебас давно планирует провести матч чемпионата в США. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации спортивного издания, эта инициатива сделала важный шаг к реализации. Согласно данным, матч Ла Лиги между командами “Вильярреал” и “Барселона” может пройти в США.
Речь идет о матче 17-го тура испанского чемпионата. Основная дата для этого тура назначена на 21 декабря.
В это время, так как игр Лиги чемпионов не будет, создается удобная возможность провести встречу за границей. Также “Вильярреал” получил путевку в Лигу чемпионов, поэтому этот матч заслуживает внимания как встреча высокого уровня.
В настоящее время высокопоставленные представители испанского футбола продолжают обсуждать этот вопрос. В истории Ла Лиги еще есть достаточно времени, чтобы провести матч чемпионата за пределами Испании.