Hummels so‘nggi o‘yinda “Yuventus”ga qarshi maydonga tushdi
Himoyachi Mats Hummels yozda futbolchilik faoliyatini yakunladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘tgan mavsumda tajribali futbolchi “Roma” jamoasida o‘ynagan edi. Avvalroq Hummels “Borussiya” (Dortmund) safida ikki marta uzoq muddat to‘p surgan: 2008-2016 va 2019-2024 yillarda.
Uning so‘nggi o‘yini ham aynan Dortmund jamoasi tarkibida bo‘ldi. U “Yuventus”ga qarshi o‘yinda maydonga tushdi.
Hummels asosiy tarkibda maydonga chiqdi va taxminan 17 daqiqa o‘ynadi. Shundan so‘ng uni stadiondagi muxlislar olqishlari ostida zaxiraga olishdi.
Ikkala jamoa futbolchilari Hummels uchun sharafli koridor tashkil qilishdi. Uchrashuv “Borussiya” uchun muvaffaqiyatli kechmadi.
Dortmund jamoasi “Yuventus”ga 1:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Italiyaliklar safida Andrea Kambyaso ikki bor gol urdi.
“Borussiya”ning yagona goliga Maksimilian Bayer mualliflik qildi. O‘yin “Signal Iduna Park” stadionida bo‘lib o‘tdi.
Maydonga chiqqan futbolchilar va o‘zgarishlar natijasida har ikki jamoa tarkibida ko‘plab o‘yinchilar ishtirok etdi. Hummels uchun bu o‘yin faoliyatidagi so‘nggi rasmiy uchrashuv bo‘ldi.

Хуммельс в последнем матче вышел на поле против "Ювентуса"
Защитник Мац Хуммельс завершил свою футбольную карьеру этим летом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В прошлом сезоне опытный футболист играл в команде “Рома”. Ранее Хуммельс дважды долго выступал за “Боруссию” (Дортмунд): с 2008 по 2016 и с 2019 по 2024 годы.
Его последний матч также прошел в составе дортмундской команды. Он вышел на поле в игре против “Ювентуса”.
Хуммельс вышел в основном составе и сыграл примерно 17 минут. После этого его заменили под аплодисменты зрителей на стадионе.
Игроки обеих команд организовали почетный коридор для Хуммельса. Встреча не сложилась для “Боруссии”.
Дортмундская команда проиграла “Ювентусу” со счетом 1:2. Итальянцы дважды забили благодаря Андреа Камбьясо.
Единственный гол “Боруссии” забил Максимилиан Байер. Игра прошла на стадионе “Сигнал Идуна Парк”.
В результате выхода на поле и замен, в обеих командах участвовало много игроков. Для Хуммельса этот матч стал последним официальным встречей в карьере.