Sochi va Dinamo jamoalari o‘rtasidagi uchrashuvning eng yaxshi futbolchisi deb topilgan Maksim Muxin o‘yindan so‘ng o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, hozircha quvonch hissini namoyon qilishga erta, chunki jamoa g‘alabaga erisha olmadi. Muxin, g‘alaba qozonilsa, keyinroq quvonish mumkinligini ta’kidladi.
Muxinning so‘zlariga ko‘ra, jamoa so‘nggi o‘rinlardan chiqib, muxlislar e’tiborini tortadigan o‘yin ko‘rsatishga harakat qilmoqda. Ular ketma-ket to‘rt uchrashuvda mag‘lub bo‘lishganini, bu esa jamoada muayyan qiyinchiliklarni yuzaga keltirganini bildirdi.
Shunga qaramay, futbolchilar o‘z ustida tinimsiz ishlashmoqda, har bir uchrashuvda o‘zlarini, jamoani, murabbiylarni va muxlislarni xursand qilish uchun harakat qilmoqdalar. Muxinga ko‘ra, o‘yin davomida har ikki taymda farq bo‘lishi sababini aniqlash qiyin.
U hali bu borada chuqur tahlilchi emasligini, vaqt o‘tib, tajriba orttirgach, bu savolga aniq javob bera olishini aytdi. Shuningdek, murabbiy tanaffus paytida nima deganini aniq eslay olmasligini, chunki o‘yin davomida fikrlari o‘zgarganini ta’kidladi.

Muxin: Команда еще рано радоваться, работа продолжается
Лучший игрок матча между командами Сочи и Динамо Максим Мухин поделился своими мыслями после игры. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, пока рано проявлять чувство радости, так как команда не смогла добиться победы. Мухин отметил, что радоваться можно будет позже, если будет одержана победа.
По словам Мухина, команда старается выйти из последних мест и показать игру, которая привлечет внимание болельщиков. Он сообщил, что они проиграли в четырех матчах подряд, что создало определенные трудности для команды.
Тем не менее, футболисты продолжают упорно работать над собой, стараясь радовать себя, команду, тренеров и болельщиков в каждом матче. По мнению Мухина, трудно определить причину разницы в игре обеих команд.
Он сказал, что пока не является глубоким аналитиком, но со временем, набравшись опыта, сможет дать четкий ответ на этот вопрос. Также он отметил, что не может точно вспомнить, что говорил тренер во время перерыва, так как во время игры его мысли изменились.