Latyshonok bu mavsumda “Zenit”ni qutqara olmayapti
Mashhur sport sharhlovchisi Gennadiy Orlov Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasi darvozaboni Evgeniy Latyshonokning Rossiya oliy ligasining yangi mavsumidagi o‘yinini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Orlovning aytishicha, "Zenit" har bir turda gol o‘tkazib yubormoqda. Latyshonok hozircha birorta ham o‘yinda darvozasi daxlsizligini saqlab qolgani yo‘q.
Uning fikriga ko‘ra, Evgeniy Latyshonok bu mavsumda "Zenit" jamoasini global tarzda qutqara olmayapti. Eslatib o‘tamiz, Rossiya oliy ligasining to‘rtinchi turida "Zenit" jamoasi Grozniyning "Axmat" klubiga qarshi uchrashuvda 0:1 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
Shu tariqa, to‘rt uchrashuvdan so‘ng "Zenit" besh ochko bilan turnir jadvalida sakkizinchi o‘rinni egallab turibdi. Jamoa ushbu uchrashuvlarda jami beshta gol o‘tkazib yubordi.
Mutaxassislar fikricha, "Zenit" jamoasining himoyasi hozircha ishonchli o‘yin ko‘rsata olmayapti. Darvozabon Latyshonokning harakatlari ham hozircha muxlislar kutgan natijani bera olmayapti.

Латышонок в этом сезоне не может спасти "Зенит"
Известный спортивный комментатор Геннадий Орлов оценил игру вратаря «Зенита» Евгения Латышонка в новом сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Орлова, «Зенит» пропускает гол в каждом туре. Латышонок пока ни в одном матче не сумел сохранить свои ворота в неприкосновенности.
По его мнению, Евгений Латышонок в этом сезоне не может глобально спасти команду «Зенит». Напомним, что в четвертом туре Российской Премьер-Лиги «Зенит» проиграл встречу с грозненским клубом «Ахмат» со счетом 0:1.
Таким образом, после четырех матчей «Зенит» занимает восьмое место в турнирной таблице с пятью очками. Команда пропустила в этих встречах в общей сложности пять голов.
По мнению специалистов, защита команды «Зенит» пока не показывает надежной игры. Действия вратаря Латышонка также пока не приносят ожидаемых результатов для болельщиков.