Banyats: “Krasnodar”ga chempionlikni saqlash oson bo‘lmaydi
Sobiq “Krasnodar” futbolchisi Mixaylo Banyats jamoaning Rossiya chempionatida chempionlik unvonini himoya qila olishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, bu mavsum “Krasnodar” uchun oson bo‘lmaydi, chunki har bir jamoa ularni mag‘lub etishni istaydi. Banyatsning so‘zlariga ko‘ra, “Krasnodar” chempionlikni saqlab qolish uchun o‘z o‘yinini yanada yaxshilashi zarur.
Ma’lumot uchun, “Krasnodar” Rossiya Premyer ligasining dastlabki to‘rt turida to‘qqiz ochko jamg‘ardi. Bu davrda jamoa faqat bir bor, o‘z maydonida Moskvaning “Lokomotiv” klubiga 1:2 hisobida yutqazdi.
Qolgan uch uchrashuvda esa “Krasnodar” “Pari NN”ni 3:0, Moskvaning “Dinamo”sini 1:0 va “Orenburg”ni ham 1:0 hisobida mag‘lub etdi. Hozirgi vaqtda turnir jadvalida “Krasnodar” ikkinchi o‘rinda bormoqda.

Банятс: “Краснодару” чемпионство сохранить будет нелегко
Бывший футболист “Краснодара” Михайло Баньятс высказал мнение о том, сможет ли команда защитить титул чемпиона в российском чемпионате. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, этот сезон будет нелегким для “Краснодара”, так как каждая команда хочет их победить. По словам Баньятса, “Краснодар” должен улучшить свою игру, чтобы сохранить чемпионство.
Для справки, “Краснодар” набрал девять очков в первых четырех турах Российской Премьер-Лиги. За этот период команда только один раз уступила на своем поле московскому “Локомотиву” со счетом 1:2.
В остальных трех матчах “Краснодар” одержал победы над “Пари NN” со счетом 3:0, московским “Динамо” 1:0 и “Оренбургом” также 1:0. В настоящее время “Краснодар” занимает второе место в турнирной таблице.
Команда отстает от лидера “Локомотива” на три очка. Ожидается, что “Краснодар” продолжит борьбу за чемпионство, и болельщики команды ждут от нее высоких результатов.