Garnacho transferi: Chelsi va Manchester Yunayted narxda kelisha olmayapti
Manchester Yunayted futbolchisi Alejandro Garnacho yaqin haftalarda Chelsi jamoasiga o‘tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
21 yoshli futbolchi Ruben Amorim tomonidan asosiy tarkibda ko‘rilmayotgani bois, u Manchester Yunayted rahbariyatiga Stamford Brijga ko‘chib o‘tish istagini bildirgan. Chelsi klubi Garnacho transferi uchun taxminan 30 million funt sterling (qariyb 35 million yevro) to‘lashga tayyor.
Biroq, Manchester Yunayted o‘z futbolchisini 50 million funt sterlingdan (taxminan 58 million yevro) kamiga sotishni istamayapti. Muzokaralar davomida Chelsi o‘z futbolchilaridan birini kelishuvga qo‘shishni ham ko‘rib chiqmoqda.
Hozirda ikki klub o‘rtasida transfer masalasida muzokaralar olib borilmoqda va tomonlar o‘zaro kelishuvga erishish uchun imkoniyatlarni muhokama qilmoqda. Shuningdek, klub rahbariyatlari futbolchining kelajagi bo‘yicha yakuniy qarorga kelish uchun barcha shartlarni ko‘rib chiqmoqda.
Shu sababli, transfer bo‘yicha muzokaralar uchun hali imkoniyatlar ochiq qolmoqda. Garnacho uchun Chelsi va Manchester Yunayted o‘rtasidagi kelishuv yaqin kunlarda aniq bo‘lishi kutilmoqda.

Трансфер Гарначо: Челси и Манчестер Юнайтед не могут договориться о цене
Футболист Манчестер Юнайтед Алехандро Гарначо может перейти в команду Челси в ближайшие недели. Об этом сообщает Euro-football.ru.
21-летний футболист, не получающий места в основном составе от Рубена Аморима, сообщил руководству Манчестер Юнайтед о своем желании перейти на Стэмфорд Бридж. Клуб Челси готов заплатить за трансфер Гарначо около 30 миллионов фунтов стерлингов (примерно 35 миллионов евро).
Однако Манчестер Юнайтед не хочет продавать своего футболиста за сумму менее 50 миллионов фунтов стерлингов (примерно 58 миллионов евро). В ходе переговоров Челси также рассматривает возможность включения одного из своих игроков в сделку.
В настоящее время между двумя клубами ведутся переговоры по вопросу трансфера, и стороны обсуждают возможности достижения взаимного соглашения. Кроме того, руководства клубов рассматривают все условия, чтобы прийти к окончательному решению по будущему футболиста.
Поэтому возможности для переговоров по трансферу все еще остаются открытыми. Ожидается, что соглашение между Челси и Манчестер Юнайтед по Гарначо станет ясным в ближайшие дни.