Bulykin: Batrakovga yirik klubdan taklif bo‘lsa, ketishi kerak
«Lokomotiv» futbol klubi sobiq futbolchisi Dmitriy Bulykin klub yetakchisi Aleksey Batrakovning kelajagi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, Batrakovda katta salohiyat bor va agar yirik klublardan taklif bo‘lsa, bu imkoniyatdan foydalanib, boshqa jamoaga o‘tishi lozim. Bulykinning fikriga ko‘ra, hozirgi vaqtda rossiyalik futbolchilarga chet davlatlarga o‘tish qiyin bo‘lib qolgan.
Shunga qaramay, agar futbolchiga va klubga katta miqdorda mablag‘ taklif qilinsa, Batrakov uchun boshqa jamoaga o‘tishdan boshqa yo‘l qolmaydi. Joriy mavsumning dastlabki besh uchrashuvida Batrakov yettita gol urishga muvaffaq bo‘ldi.
Hozirda «Lokomotiv» musobaqa jadvalida eng yaqin ta’qibchisidan uch ochko oldinda birinchi o‘rinda bormoqda. Keyingi turda Rossiya chempionatida «Lokomotiv» safarda «Baltika» jamoasiga qarshi maydonga tushadi.
Uchrashuv 16 avgust kuni bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan. Bulykinning fikricha, Batrakovning kelajagi uning o‘z ustida ishlashi va yangi imkoniyatlardan qanday foydalanishiga bog‘liq.

Булыкин: Если Батраков получит предложение от крупного клуба, он должен уйти
Бывший футболист футбольного клуба «Локомотив» Дмитрий Булыкин высказал свое мнение о будущем капитана клуба Алексея Батракова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, у Батракова есть большой потенциал, и если поступит предложение от крупных клубов, ему следует воспользоваться этой возможностью и перейти в другую команду. По мнению Булыкина, в настоящее время российским футболистам стало сложно переходить за границу.
Тем не менее, если футболисту и клубу предложат значительную сумму, у Батракова не останется другого выбора, кроме как перейти в другую команду. В первых пяти матчах текущего сезона Батраков сумел забить семь голов.
В настоящее время «Локомотив» занимает первое место в турнирной таблице, опережая ближайшего преследователя на три очка. В следующем туре в чемпионате России «Локомотив» сыграет на выезде против команды «Балтика».
Матч запланирован на 16 августа. По мнению Булыкина, будущее Батракова зависит от того, как он будет работать над собой и использовать новые возможности.