Fiorentina futbol klubi Qozonning Rubin jamoasi hujumchisi Mirlind Daku bilan qiziqmayapti. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Italiya klubi skauti Raffaele Rubio maʼlum qildi. Avvalroq ayrim manbalarda ikki klub oʻrtasida muzokaralar boshlanganligi va futbolchining Italiyada faoliyatini davom ettirishga qarshi emasligi haqida xabarlar tarqalgan edi.
Biroq Raffaele Rubioning taʼkidlashicha, bu maʼlumotlar haqiqatga toʻgʻri kelmaydi. 2025 yil yozida Mirlind Daku Sankt-Peterburgning Zenit klubiga oʻtishi mumkin edi, ammo transfer futbolchining nomaqbul xatti-harakati sababli amalga oshmadi.
2025/2026 yilgi mavsumda Daku Rossiya chempionati va Kubogida jami beshta oʻyinda maydonga tushib, beshta gol urdi va bir marta golli uzatma berdi. 27 yoshli albaniyalik hujumchining bozor bahosi hozirda sakkiz million yevroga teng.
Shu tariqa, Fiorentina klubi Mirlind Daku bilan shartnoma tuzishni rejalashtirmayotganini rasmiy vakil tasdiqladi. Shu bois, futbolchining kelajakdagi faoliyati borasida aniq qaror qabul qilinmagan.

Фиорентина опровергла сообщения о трансфере Мирлинда Даку
Футбольный клуб Фиорентина не заинтересован в нападающем казанского Рубина Мирлинде Даку. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом заявил скаут итальянского клуба Раффаэле Рубио. Ранее в некоторых источниках появлялись сообщения о том, что между двумя клубами начались переговоры и что футболист не против продолжить карьеру в Италии.
Однако, по словам Раффаэле Рубио, эта информация не соответствует действительности. Летом 2025 года Мирлинд Даку мог перейти в санкт-петербургский Зенит, но трансфер не состоялся из-за неподобающего поведения игрока.
В сезоне 2025/2026 Даку провел пять матчей в чемпионате России и Кубке, забив пять голов и сделав одну голевую передачу. Рыночная стоимость 27-летнего албанского нападающего в настоящее время составляет восемь миллионов евро.
Таким образом, официальный представитель клуба Фиорентина подтвердил, что не планирует заключать контракт с Мирлиндом Даку. Поэтому конкретное решение о будущем футболиста еще не принято.