Chelsi Xavi Simons transferiga Nkunkuni ham qo‘shishi mumkin
“Chelsi” va “RB Leyptsig” klublari hujumkor yarim himoyachi Xavi Simonsning transferi borasida muzokaralarni davom ettirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq, ushbu o‘tish deyarli yakunlangan deb hisoblangandi, biroq hozircha tomonlar barcha shartlarni to‘liq kelishib olmagan. The Guardian nashrining xabariga ko‘ra, muzokaralarni yengillashtirish maqsadida “Chelsi” o‘z hujumchisi Kristofer Nkunkuni ham kelishuvga qo‘shishga tayyor.
Ma’lumot uchun, Nkunku Angliyaga ko‘chib o‘tishidan avval aynan “RB Leyptsig” safida o‘ynagan va yaxshi natijalar ko‘rsatgan. Xavi Simons “Chelsi” klubi bilan shaxsiy shartnoma borasida kelishuvga erishgan va hozirda ikki klub transferni rasman yakunlashini kutmoqda.
Transfermarkt portali 22 yoshli niderlandiyalik futbolchining qiymatini 70 million yevroga baholagan. Bu esa Nkunku narxidan ikki barobar ko‘p.
Muzokaralar davom etayotgan bo‘lib, tomonlar yaqin kunlarda barcha masalalarni hal etishi kutilmoqda. Shu tariqa, Xavi Simonsning “Chelsi”ga o‘tishi bo‘yicha rasmiy xabar tez orada e’lon qilinishi mumkin.

Челси может добавить Нкунку в трансфер Хави Симонса
Клубы «Челси» и «РБ Лейпциг» продолжают переговоры по трансферу атакующего полузащитника Хави Симонса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее считалось, что этот переход почти завершен, однако стороны пока не согласовали все условия. По информации издания The Guardian, для облегчения переговоров «Челси» готов включить в соглашение своего нападающего Кристофера Нкунку.
Для справки, Нкунку играл именно в «РБ Лейпциг» перед тем, как переехать в Англию, и показывал хорошие результаты. Хави Симонс достиг соглашения с клубом «Челси» по личному контракту и сейчас оба клуба ожидают официального завершения трансфера.
Портал Transfermarkt оценил 22-летнего нидерландского футболиста в 70 миллионов евро. Это вдвое больше, чем цена Нкунку.
Переговоры продолжаются, и стороны ожидают, что в ближайшие дни все вопросы будут решены. Таким образом, официальное сообщение о переходе Хави Симонса в «Челси» может быть объявлено в ближайшее время.