Juventus Sanchoni sotib olish uchun Gonsalesni sotishi kerak
«Yuventus» klubi hali ham «Manchester Yunayted» futbolchisi Jeydon Sancho bilan shartnoma imzolash niyatidan voz kechgani yo‘q. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Biroq hozircha ushbu transferni amalga oshirish imkoniyati mavjud emas. Klub futbolchini o‘z safiga qo‘shib olish uchun avvalo boshqa bir o‘yinchini sotishi zarur.
Xususan, «Yuventus» rahbariyati yoz oyida Jeydon Sancho bilan kelishuvga erishgan edi. Ammo transferni yakunlash uchun klub birinchi navbatda Nikolas Gonsalesni sotib yuborishi kerak.
Chunki aynan u Sancho uchun bo‘shatib berilishi rejalashtirilgan o‘rinni egallab turibdi. Agar Nikolas Gonsales klubni tark etmasa, Jeydon Sanchoning «Yuventus»ga o‘tishi amalga oshmasligi mumkin.
Ma’lumotlarga ko‘ra, «Manchester Yunayted» Jeydon Sanchoning narxini 20-25 million yevro atrofida belgilagan. Shuningdek, yaqinda futbolchi bilan boshqa bir italiyalik klub – «Roma» ham qiziqib, uning holati haqida ma’lumot so‘ragan.

Ювентус должен продать Гонсалеса, чтобы купить Санчо
Клуб «Ювентус» все еще не отказался от намерения подписать контракт с футболистом «Манчестер Юнайтед» Джейдоном Санчо. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Однако на данный момент возможности осуществить этот трансфер нет. Клубу необходимо сначала продать другого игрока, чтобы добавить футболиста в свои ряды.
В частности, руководство «Ювентуса» достигло соглашения с Джейдоном Санчо летом. Однако для завершения трансфера клуб в первую очередь должен продать Николаса Гонсалеса.
Поскольку именно он занимает место, которое планируется освободить для Санчо. Если Николас Гонсалес не покинет клуб, переход Джейдона Санчо в «Ювентус» может не состояться.
Согласно информации, «Манчестер Юнайтед» установил цену на Джейдона Санчо в районе 20-25 миллионов евро. Также недавно другой итальянский клуб – «Рома» проявил интерес к футболисту и запрашивал информацию о его состоянии.