Arrigo Sakki o‘z vaqtida “Milan” jamoasini boshqargan taniqli murabbiy hisoblanadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U yaqinda “Manchester Yunayted” hujumchisi Rasmus Hoylund haqida o‘z fikrini bildirib o‘tdi. Eng so‘nggi ma’lumotlarga ko‘ra, Daniya terma jamoasi a’zosi bo‘lgan ushbu futbolchi Italiyaga ko‘chib o‘tishni rejalashtirmayapti.
Sakki bu borada shunday dedi: “Milan” bu hujumchini unutib, jamoa formasini chin dildan kiyishni istagan futbolchilarga e’tibor qaratishi lozim. “Milan”ni sevish kerak, bu klub hech qachon zaxira varianti bo‘lishi mumkin emas”.
Arrigo Sakki, shuningdek, futbolchining tanlovini ham tanqid qildi. Uning so‘zlariga ko‘ra, “Manchester Yunayted” albatta, mashhur va tarixga ega jamoa, biroq bir tomonda senga asosiy tarkibdan o‘rin taklif etayotgan klub bo‘lsa, boshqa tomonda esa faqat transfer qilishga harakat qilayotgan jamoa turibdi.
Ma’lumot uchun, Rasmus Hoylund o‘tgan mavsumda klub darajasida 52 o‘yinda maydonga tushib, 10 ta gol va 4 ta samarali pas muallifi bo‘lgan. Shu tariqa, u o‘zining hujumdagi samaradorligini namoyon etdi.

Сакки: Пусть выберет не Милана Хойлунда, а преданного футболиста
Арриго Сакки считается известным тренером, который в свое время руководил командой "Милан". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он недавно высказал свое мнение о нападающем "Манчестер Юнайтед" Расмусе Хойлунде. Согласно последним данным, этот футболист, являющийся членом сборной Дании, не планирует переезд в Италию.
Сакки по этому поводу сказал: "Милан" должен забыть об этом нападающем и обратить внимание на футболистов, которые искренне хотят носить форму команды. "Милан" нужно любить, этот клуб никогда не может быть запасным вариантом".
Арриго Сакки также раскритиковал выбор футболиста. По его словам, "Манчестер Юнайтед" безусловно, известная и историческая команда, но с одной стороны стоит клуб, который предлагает тебе место в основном составе, а с другой стороны - команда, которая просто пытается провести трансфер.
Для справки, Расмус Хойлунд в прошлом сезоне провел 52 матча на клубном уровне, забив 10 голов и отдав 4 результативные передачи. Таким образом, он продемонстрировал свою эффективность в атаке.