Yaroslav Savin "Torpedo" natijalarini omadsiz deb baholadi
Yaroslav Savin ilgari poytaxtning "Torpedo" jamoasida prezident lavozimida ishlagan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U jamoaning so‘nggi natijalari yuzasidan o‘z fikrini bildirdi. Savinning aytishicha, mavsum boshini baholash qiyin, chunki jamoa to‘rt uchrashuvda atigi bir ochko jamg‘argan.
Bu natija rahbariyat kutgan natijaga mos emas. O‘tgan mavsumda "Torpedo" qora-oq libosda o‘ynaydigan jamoa sifatida PARI Ligasi musobaqasida ikkinchi o‘rinni egalladi.
Jamoa Kaliningradning "Baltika" klubidan to‘rt ochkoga ortda qoldi. Biroq, rahbariyat tomonidan o‘yin natijalariga sportga zid tarzda ta’sir ko‘rsatishga urinishlar bilan bog‘liq mojaro yuzaga keldi.
Natijada, "Torpedo" jamoasiga jarima qo‘llanildi va ular Rossiya Premer Ligasi bahslarida ishtirok etish huquqidan mahrum qilindi. Hozirda esa jamoa musobaqa jadvalida o‘n oltinchi o‘rinda bormoqda.
Mazkur holat klub uchun jiddiy muammo bo‘lib, rahbariyat va muxlislarni tashvishga solmoqda. Jamoa oldida o‘z o‘yinini yaxshilash va yuqori natijalarga erishish vazifasi turibdi.

Ярослав Савин оценил результаты "Торпедо" как неудачные
Ярослав Савин ранее работал президентом команды "Торпедо" в столице. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высказал свое мнение о последних результатах команды. По словам Савина, оценить начало сезона сложно, так как команда набрала всего одно очко в четырех матчах.
Этот результат не соответствует ожиданиям руководства. В прошлом сезоне "Торпедо" заняло второе место в турнире PARI Лиги как команда, играющая в черно-белой форме.
Команда отстает на четыре очка от клуба "Балтика" из Калининграда. Однако возник конфликт, связанный с попытками руководства оказать влияние на результаты игр в ущерб спорту.
В результате команде "Торпедо" был наложен штраф, и они были лишены права участвовать в матчах Российской Премьер-Лиги. В настоящее время команда занимает шестнадцатое место в турнирной таблице.
Данная ситуация является серьезной проблемой для клуба и вызывает беспокойство у руководства и болельщиков. Перед командой стоит задача улучшить свою игру и добиться высоких результатов.