Maradishvili Akron safida ilk o‘yinini muvaffaqiyatli o‘tkazdi
Yarim himoyachi Konstantin Maradishvili Tolyatti shahri jamoasi bo‘lgan Akron safidagi ilk o‘yini haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Moskvaning Lokomotiv jamoasidan Akron klubiga o‘tdi va darhol Kubok bahsida CSKAga qarshi maydonga tushdi. Maradishvili o‘zining debyut uchrashuvida ishtirok etganidan juda mamnun ekanini ta’kidlab, yangi jamoasiga yordam berishga harakat qilishini, maydonda o‘zini ko‘rsatish uchun bor kuchini sarflashini aytdi.
U jamoasi uchun harakat qilishdan charchamasligini ham alohida qayd etdi. Samara shahrida bo‘lib o‘tgan ushbu uchrashuv asosiy vaqtda 1:1 hisobida yakunlandi.
G‘olib nomi penaltilar seriyasida aniq bo‘ldi va unda Akron jamoasi 5:4 hisobida zafar quchdi. Konstantin Maradishvili uchrashuvni asosiy tarkibda boshladi va to‘liq 90 daqiqa davomida maydonda harakat qildi.
U o‘zining yangi jamoasida birinchi o‘yinini muvaffaqiyatli o‘tkazdi va bu natija jamoa uchun muhim ahamiyat kasb etdi. Maradishvilining maydondagi faoliyati murabbiylar va muxlislar tomonidan ijobiy baholandi.

Марадишвили успешно провел свой первый матч за Акрон
Полузащитник Константин Мардишвили поделился своими впечатлениями о первом матче за команду Akron из города Тольятти. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он перешел из московского Локомотива в клуб Akron и сразу вышел на поле в Кубковом матче против ЦСКА. Мардишвили отметил, что очень рад участвовать в своем дебютном матче и постарается помочь своей новой команде, приложив все усилия, чтобы проявить себя на поле.
Он также отдельно подчеркнул, что не устанет стараться ради своей команды. Этот матч, прошедший в городе Самара, завершился в основное время со счетом 1:1.
Имя победителя стало известно в серии пенальти, где команда Akron одержала победу со счетом 5:4. Константин Мардишвили начал матч в основном составе и провел на поле все 90 минут.
Он успешно провел свой первый матч в новой команде, и этот результат имеет важное значение для команды. Деятельность Мардишвили на поле была положительно оценена тренерами и болельщиками.