Mourino: Benfika bilan o‘yin Fenerbahche uchun sinov
Fenerbahche futbol jamoasining bosh murabbiyi Joze Mourino Lissabonning Benfika klubini juda katta jamoa deb atadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu ikki jamoa Chempionlar ligasi saralash bosqichining pley-off raundida o‘zaro to‘qnash keladi. Birinchi uchrashuv Istanbul shahrida bo‘lib o‘tadi.
Murabbiy Joze Mourino so‘zlariga ko‘ra, Benfika bu transfer oynasida o‘z safini mustahkamlash uchun juda katta mablag‘ sarfladi va bu jamoa bilan o‘yin Fenerbahche uchun jiddiy sinov bo‘ladi. U, shuningdek, javob uchrashuvi Lissabonda o‘tkazilishi jamoasi uchun haqiqiy sinov bo‘lishini ta’kidladi.
Mourino, shuningdek, Benfika ham Istanbul jamoasi bilan uchrashuvdan qochishni xohlagan bo‘lishi mumkinligini aytdi. Uning fikricha, ikkala jamoa ham kuchli va bu o‘yinlar har ikki tomon uchun ham muhim ahamiyatga ega.
Eslatib o‘tamiz, Fenerbahche uchinchi saralash bosqichida Feyenoord jamoasini mag‘lub etdi. Benfika esa ikki o‘yinning natijasiga ko‘ra Nitssani ortda qoldirdi.
Shu tariqa, ikki kuchli jamoa Chempionlar ligasi pley-off bosqichida o‘zaro raqib bo‘lishadi. Bu uchrashuvlar futbol muxlislari uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Моуринью: Игра с Бенфикой — это испытание для Фенербахче
Главный тренер футбольной команды Фенербахче Жозе Моуринью назвал клуб Бенфика из Лиссабона очень сильной командой. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эти две команды встретятся в раунде плей-офф квалификации Лиги чемпионов. Первый матч пройдет в городе Стамбул.
По словам тренера Жозе Моуринью, Бенфика потратила очень большие средства на укрепление своего состава в это трансферное окно, и игра с этой командой станет серьезным испытанием для Фенербахче. Он также отметил, что ответный матч, который пройдет в Лиссабоне, станет настоящим испытанием для его команды.
Моуринью также сказал, что Бенфика, возможно, хотела избежать встречи с командой из Стамбула. По его мнению, обе команды сильные, и эти игры имеют важное значение для обеих сторон.
Напомним, что Фенербахче одержал победу над командой Фейеноорд в третьем квалификационном раунде. Бенфика же по итогам двух матчей обыграла Ниццу.
Таким образом, две сильные команды встретятся в плей-офф Лиги чемпионов. Эти матчи вызывают большой интерес у футбольных болельщиков.