Liverpul 18 yoshli Leoni uchun 35 million yevro taklif qildi
"Liverpul" futbol klubi Paromaning markaziy himoyachisi Jovanni Leoni transferi ustida ish olib bormoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mavjud ma'lumotlarga ko‘ra, ingliz klubi 18 yoshli futbolchi bilan shartnoma tuzish bo‘yicha kelishuvga erishgan. Jovanni Leonining shartnomasi 2031 yilgacha mo‘ljallangan.
Bu haqda futbol bo‘yicha mutaxassis Nikolo Skira xabar berdi. "Liverpul" yosh va istiqbolli futbolchini o‘z safiga qo‘shib olish uchun "Parma" klubiga 35 million yevro miqdorida taklif bergan.
Transfermarkt portali mutaxassislarining baholashicha, Jovanni Leonining transfer qiymati hozirda 18 million yevroga teng. O‘tgan mavsumda yosh futbolchi Italiya chempionatining oliy ligasida 17 ta o‘yinda maydonga tushdi va bir marotaba gol urishga muvaffaq bo‘ldi.
Shu bilan birga, Leoni o‘zining birinchi tajribasini yuqori darajadagi futbol o‘yinlarida orttirdi. "Liverpul" Jovanni Leonini qo‘lga kiritish borasida "Inter" va "Yuventus" kabi kuchli klublarni ortda qoldirdi.

Ливерпуль предложил 35 миллионов евро за 18-летнего Леони
Футбольный клуб "Ливерпуль" ведет переговоры о трансфере центрального защитника "Пармы" Джованни Леони. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно имеющимся данным, английский клуб достиг соглашения о подписании контракта с 18-летним футболистом. Контракт Джованни Леони рассчитан до 2031 года.
Об этом сообщил футбольный эксперт Николо Скира. "Ливерпуль" предложил клубу "Парма" 35 миллионов евро за молодого и перспективного футболиста.
По оценкам специалистов портала Transfermarkt, трансферная стоимость Джованни Леони в настоящее время составляет 18 миллионов евро. В прошлом сезоне молодой футболист сыграл в 17 матчах в высшей лиге Италии и смог забить один гол.
При этом Леони получил свой первый опыт в матчах высокого уровня. "Ливерпуль" обошел такие сильные клубы, как "Интер" и "Ювентус", в борьбе за Джованни Леони.
Руководство клуба возлагает большие надежды на молодого футболиста. Если трансфер состоится, Леони будет стремиться занять место в основном составе "Ливерпуля".