Kuchayev: Kubok o‘yini chempionatdan farq qiladi
"Rostov" futbol klubi yarim himoyachisi Konstantin Kuchayev Rossiya Kubogi guruh bosqichi doirasida "Pari NN"ga qarshi o‘yin oldidan o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, bu uchrashuv chempionatdagi o‘yindan farq qiladi. Chunki chempionat bahsida "Pari NN" jamoasi bir futbolchisi maydondan chetlatilgani sababli o‘z o‘yinini to‘liq namoyon eta olmagan edi.
Kuchayevning so‘zlariga ko‘ra, bu safar raqib maydonga g‘alaba uchun kuchli ruh bilan chiqadi. Eslatib o‘tamiz, Rossiya chempionati to‘rtinchi turida "Rostov" jamoasi "Pari NN" ustidan 1:0 hisobida g‘alaba qozongan edi.
O‘sha uchrashuvda yagona gol o‘yinning taqdirini hal qilgan. Kubok doirasidagi navbatdagi bahs esa payshanba kuni, 14-avgust sanasida bo‘lib o‘tadi.
Uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 19:30 da boshlanishi rejalashtirilgan. Mazkur bellashuv har ikki jamoa uchun ham muhim ahamiyatga ega bo‘lib, ular keyingi bosqichga chiqish uchun bor kuchini ishga soladi.

Кучаев: Кубковая игра отличается от чемпионата
"Ростов" футбольного клуба полузащитник Константин Кучаев высказал свои мысли перед игрой против "Пари НН" в рамках группового этапа Кубка России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, эта встреча отличается от игры в чемпионате. Поскольку в чемпионате команда "Пари НН" не смогла полностью проявить свою игру из-за удаления одного из футболистов.
По словам Кучаева, на этот раз соперник выйдет на поле с сильным духом для победы. Напоминаем, что в четвертом туре чемпионата России команда "Ростов" одержала победу над "Пари НН" со счетом 1:0.
Единственный гол в той встрече решил судьбу игры. Следующая встреча в рамках Кубка состоится в четверг, 14 августа.
Матч запланирован на 19:30 по московскому времени. Это противостояние имеет важное значение для обеих команд, и они приложат все усилия для выхода в следующий этап.