Rossiya terma jamoasida asosiy darvozabon Safonov bo‘ldi
Rossiya milliy futbol terma jamoasi darvozabonlar murabbiyi Vitaliy Kafanov hozirda jamoaning asosiy darvozaboni kim ekani haqida savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, hozirgi kunda asosiy darvozabon Matvey Safonov hisoblanadi. Kafanovning aytishicha, terma jamoada asosiy tarkibda yana Maksimenko, Agkatsev, Latyshonok, Lunev va Mitryushkin kabi darvozabonlar ham bor.
Bundan tashqari, zaxira tarkibda ham besh-olti nafar darvozabon mavjud. Matvey Safonov 26 yoshda bo‘lib, o‘tgan yildan beri Fransiyaning PSJ klubi safida o‘ynaydi.
U Rossiya terma jamoasi tarkibida 14 ta o‘yin o‘tkazgan va ulardan sakkiztasida darvozasi daxlsizligini saqlab qolgan. Bu natija Safonovning ishonchli o‘yin ko‘rsatayotganidan dalolat beradi.
Rossiya terma jamoasi navbatdagi o‘rtoqlik uchrashuvlarini sentabr oyida o‘tkazadi. Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoa Iordaniya va Qatar terma jamoalariga qarshi maydonga tushadi.
Bu uchrashuvlar jamoaning tarkibini sinovdan o‘tkazish va yangi futbolchilarga imkoniyat berish uchun muhim ahamiyatga ega bo‘ladi.

Основным вратарем сборной России стал Сафонов
Тренер вратарей сборной России по футболу Виталий Кафанов ответил на вопрос о том, кто является основным вратарем команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в настоящее время основным вратарем является Матвей Сафонов. Кафанов отметил, что в команде в основном составе также есть вратари Максименко, Агкатцев, Латышонок, Лунёв и Митрюшкин.
Кроме того, в резервном составе также имеется пять-шесть вратарей. Матвей Сафонов 26 лет и с прошлого года играет за французский клуб ПСЖ.
Он провел 14 матчей в составе сборной России и в восьми из них сохранил свои ворота в неприкосновенности. Этот результат свидетельствует о надежной игре Сафонова.
Сборная России проведет следующие товарищеские матчи в сентябре. Команда под руководством Валерия Карпина выйдет на поле против сборных Иордании и Катара.
Эти встречи будут иметь важное значение для проверки состава команды и предоставления возможностей новым футболистам.