Safonov PSJda asosiy darvozabon bo‘lishi mumkin
Moskvaning “Spartak” jamoasining sobiq futbolchisi Valeriy Kechinov Matvey Safonovning Parijning “PSJ” klubidagi holati haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, jamoaning asosiy darvozaboni Janluiji Donnarumma tarkibdan ketishi mumkinligi haqidagi xabarlar fonida Safonov uchun yangi imkoniyatlar paydo bo‘lmoqda. Valeriy Kechinovning ta’kidlashicha, agar Donnarumma jamoani tark etsa va murabbiy Safonovga ishonch bildira olsa, u “PSJ”ning asosiy darvozaboni bo‘lishi uchun yaxshi imkoniyatga ega.
Shuningdek, mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, Safonovning “PSJ”dan ketishi haqidagi gap-so‘zlar ortiq dolzarb emas. Rossiyalik darvozabon Matvey Safonov 2024 yil yozida “Krasnodar” klubidan “PSJ”ga o‘tgan.
Uning transfer narxi 20 million yevroni tashkil qilgan. 26 yoshli darvozabonning Frantsiya chempioni bilan tuzgan amaldagi shartnomasi 2029 yil iyun oyining oxirigacha davom etadi.
Avvalroq, Safonovga Istanbulning “Galatasaray” klubi ham qiziqish bildirayotgani haqida xabarlar tarqalgan edi. Hozircha Safonov “PSJ” safida o‘z o‘rnini mustahkamlash uchun harakat qilmoqda.

Сафонов может стать основным вратарем в ПСЖ
Бывший футболист московского "Спартака" Валерий Кечинов высказал свое мнение о ситуации Матвея Сафонова в клубе "ПСЖ". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, на фоне сообщений о возможном уходе основного вратаря Джанлуиджи Доннаруммы открываются новые возможности для Сафонова. Валерий Кечинов отметил, что если Доннарумма покинет команду и тренер сможет доверить Сафонову место в составе, у него есть хорошие шансы стать основным вратарем "ПСЖ".
Кроме того, по словам специалиста, разговоры о возможном уходе Сафонова из "ПСЖ" больше не актуальны. Российский вратарь Матвей Сафонов перешел в "ПСЖ" из клуба "Краснодар" летом 2024 года.
Его трансферная стоимость составила 20 миллионов евро. Контракт 26-летнего вратаря с чемпионом Франции действует до конца июня 2029 года.
Ранее также сообщалось о заинтересованности клуба "Галатасарай" из Стамбула в Сафонове. В настоящее время Сафонов пытается укрепить свое место в составе "ПСЖ".