Spartak Zenitga qarshi o‘yinda muxlislar ishonchini oqlamoqchi
Poytaxtning Spartak jamoasi hujumchisi Nikita Massaliga yaqinlashib kelayotgan Zenitga qarshi o‘yin haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya chempionati beshinchi tur uchrashuvi 16 avgust kuni bo‘lib o‘tadi. Nikita Massaliga so‘nggi natijalar uchun jamoa muxlislari oldida o‘zlarini oqlashlari zarurligini ta’kidladi.
U Zenit jamoasini ham, boshqa har qanday raqibni ham mag‘lub eta olishlariga ishonishini aytdi. Spartak jamoasi o‘zining so‘nggi uchrashuvini Rossiya Kubogi guruh bosqichi doirasida o‘tkazdi.
Unda Moskva klubi penaltilar seriyasida Maxachqal’a Dinamosiga imkoniyatni boy berdi. Ushbu o‘yindan so‘ng Spartak bosh murabbiyi Dejan Stankovich shogirdlari 4 ochko bilan ikkinchi o‘rinda bormoqda.
Ayni paytda Rossiya chempionati turnir jadvalida Spartak jamoasi o‘n birinchi pog‘onani egallab turibdi. Jamoa oldida natijalarni yaxshilash va yuqori o‘rinlar uchun kurashni davom ettirish vazifasi turibdi.

Спартак хочет оправдать доверие болельщиков в матче против Зенита
Нападающий столичного клуба Спартак Никита Масалигин высказал свое мнение о предстоящем матче против Зенита. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч пятого тура чемпионата России состоится 16 августа. Никита Масалигин отметил, что команде необходимо оправдаться перед своими болельщиками за последние результаты.
Он сказал, что верит в возможность победить как команду Зенит, так и любого другого соперника. Команда Спартак провела свой последний матч в рамках группового этапа Кубка России.
В нем московский клуб упустил возможность в серии пенальти против Динамо Махачкалы. После этого матча главный тренер Спартака Деян Станкович сообщил, что его подопечные занимают второе место с 4 очками.
В настоящее время команда Спартак занимает одиннадцатое место в турнирной таблице чемпионата России. Перед командой стоит задача улучшить результаты и продолжить борьбу за высокие места.