Miranchuk uchun Saudiya Arabistoni ham taklif berdi
Bartolemi Konstantin, "Sion" futbol klubi sport direktori, Anton Miranchukning kelajagi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Undan Moskvaning "Dinamo" klubi tomonidan Miranchuk uchun berilgan taklif Shveytsariya klubiga ma’qulmi, deb so‘rashdi. Konstantinning so‘zlariga ko‘ra, hozirda tomonlar o‘rtasida muzokaralar olib borilmoqda va tafsilotlar muhokama qilinmoqda.
Shuningdek, Anton Miranchukka Saudiya Arabistonidan ham qiziqish mavjud. Bartolemi Konstantin barcha takliflarni ko‘rib chiqayotganini aytdi.
Shu sababli, hozircha Anton Miranchuk qachon jamoani tark etishi haqida aniq bir narsa aytish qiyin. Transfermarkt portali mutaxassislarining baholashicha, Anton Miranchukning qiymati 2,5 million yevroga teng.
Rossiyalik yarim himoyachining "Sion" bilan amaldagi shartnomasi 2025/2026 yilgi mavsum yakunigacha mo‘ljallangan. Miranchuk "Sion" tarkibida 25 ta rasmiy o‘yinda ishtirok etgan.
Ushbu bellashuvlarda u ikki bor gol urgan va uch marta jamoadoshlariga golli uzatma bergan. Shu tariqa, futbolchi jamoaning muhim o‘yinchilaridan biri bo‘lib turibdi.

Саудовская Аравия также предложила Миранчуку
Бартолеми Константин, спортивный директор футбольного клуба "Сион", высказал свое мнение о будущем Антона Миранчука. Об этом сообщает Euro-football.ru.
У него спросили, понравилось ли предложение, сделанное московским клубом "Динамо" для Миранчука швейцарскому клубу. По словам Константина, в настоящее время ведутся переговоры между сторонами, и обсуждаются детали.
Также существует интерес к Антону Миранчуку со стороны Саудовской Аравии. Бартолеми Константин сказал, что рассматривает все предложения.
Поэтому в данный момент трудно сказать что-то конкретное о том, когда Антон Миранчук покинет команду. По оценкам специалистов портала Transfermarkt, стоимость Антона Миранчука составляет 2,5 миллиона евро.
У россиянина, играющего на позиции полузащитника, действующий контракт с "Сионом" рассчитан до конца сезона 2025/2026. Миранчук принял участие в 25 официальных матчах за "Сион".
В этих соревнованиях он забил два гола и трижды ассистировал своим партнерам по команде. Таким образом, футболист остается одним из ключевых игроков команды.