Agent Muhammad Benshenafi, futbolchi Samuyel Jigo bilan hamkorlik qilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Jigoning kelajagi haqida o‘z fikrini bildirdi. Benshenafidan Jigo "Latsio" klubidan ketadimi, deb so‘rashdi.
Benshenafi quyidagicha javob berdi: Hozircha yo‘q, biroq transfer oynasi hali ochiq. Jigo, albatta, "Spartak" klubiga qaytishni xohlaydi.
Ammo hozircha klubdan menga hech kim qo‘ng‘iroq qilgani yo‘q, dedi u. Samuyel Jigo 2018 yildan 2022 yilgacha "Spartak" safida o‘ynagan.
Shu davr mobaynida u 110 ta rasmiy o‘yinda ishtirok etib, 10 ta gol urdi va 5 ta samarali uzatmani amalga oshirdi. Transfermarkt portalining ma’lumotiga ko‘ra, 31 yoshli Jigoning transfer qiymati 3 million yevroga baholanmoqda.
Ayni paytda "Spartak" himoya chizig‘ini kuchaytirish ustida ish olib bormoqda. Klub jamoani yanada kuchli qilish uchun yangi futbolchilar izlamoqda.
Jigoning qaytishi bo‘yicha hozircha aniq qaror qabul qilinmagan. Shu sababli, uning kelajagi transfer oynasi yopilguniga qadar noma’lum bo‘lib qolmoqda.

Самуэль Жиго хочет вернуться в "Спартак"
Агент Мухаммад Беншенафи сотрудничает с футболистом Самуэлем Жиго. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высказал свое мнение о будущем Жиго. У Беншенафи спросили, уйдет ли Жиго из клуба "Лацио".
Беншенафи ответил: Пока нет, но трансферное окно еще открыто. Жиго, безусловно, хочет вернуться в клуб "Спартак".
Но пока никто из клуба не звонил мне, - сказал он. Самуэль Жиго играл за "Спартак" с 2018 по 2022 год.
За этот период он принял участие в 110 официальных матчах, забил 10 голов и сделал 5 результативных передач. Согласно данным портала Transfermarkt, 31-летний Жиго оценивается в 3 миллиона евро.
В настоящее время "Спартак" работает над усилением защитной линии. Клуб ищет новых футболистов, чтобы сделать команду еще сильнее.
По поводу возвращения Жиго пока не принято окончательное решение. Поэтому его будущее остается неопределенным до закрытия трансферного окна.