Volk: Dinamo natijasidan mamnunman, lekin g‘alaba istadim
Mahachqal’a “Dinamo” jamoasining darvozaboni David Volk Moskvaning “Spartak” jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yindan so‘ng o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya Kubogi guruh bosqichining ushbu uchrashuvi penaltilar seriyasida “qizil-oq”lar mag‘lubiyati bilan yakunlandi. David Volk o‘zining o‘yin haqidagi fikrlarini bildirib, natijadan mamnunligini, biroq asosiy vaqtida g‘alaba qozonishni istaganini aytdi.
U o‘z o‘yinini to‘rt bahoga baholaganini, besh bahoga hali loyiq emasligini ta’kidladi. Volk ayrim vaziyatlarda omad kulib boqqanini, ayrim epizodlarda esa yaxshi harakat qilganini bildirdi.
O‘tgan o‘yindan so‘ng “Dinamo” jamoasi 5 ochko bilan guruhda yetakchilik qilmoqda. “Spartak” hisobida 4 ochko bor.
“Pari NN” va “Rostov” jamoalari esa 0 ochkoga ega bo‘lib, ular o‘zaro 14-avgust kuni bellashadilar. Ayni paytda mamlakat chempionatida ham “Dinamo” va “Spartak” jamoalari yonma-yon joylashgan.
Ular mos ravishda 10 va 11-o‘rinlarni egallab turibdi. Ushbu natijalar jamoalarning keyingi o‘yinlarida ham raqobat kuchli bo‘lishini ko‘rsatmoqda.

Волк: Я доволен результатом Динамо, но хотел победы
Вратарь махачкалинского "Динамо" Давид Волк поделился своими мыслями после матча с московским "Спартаком". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Этот матч группового этапа Кубка России завершился поражением "красно-белых" в серии пенальти. Давид Волк выразил удовлетворение результатом, но отметил, что хотел бы одержать победу в основное время.
Он оценил свою игру на четыре балла, подчеркнув, что пока не заслуживает пятерки. Волк отметил, что в некоторых ситуациях удача улыбнулась ему, а в некоторых эпизодах он действовал хорошо.
После прошедшего матча "Динамо" занимает первое место в группе с 5 очками. У "Спартака" 4 очка.
Команды "Пари НН" и "Ростов" имеют 0 очков и встретятся между собой 14 августа. В настоящее время в чемпионате страны "Динамо" и "Спартак" также расположены рядом.
Они занимают 10 и 11 места соответственно. Эти результаты показывают, что конкуренция в следующих играх команд будет сильной.