Zenit Rubin ustidan g‘alaba bilan Spartakka tayyorlanmoqda
Sankt-Peterburgning Zenit futbol jamoasi hujumchisi Luis Enrike jamoasining Rossiya Kubogi guruh bosqichidagi ikkinchi turda Qozonning Rubin jamoasiga qarshi o‘yindagi g‘alabasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, bu yirik hisobdagi g‘alaba jamoaga keyingi o‘yinlar oldidan ishonch bag‘ishlaydi. Luis Enrike shunday dedi: “Katta hisobda g‘alaba qozonganimizdan xursandman.
Ushbu natija bizga navbatdagi Spartak jamoasiga qarshi uchrashuvda yanada ko‘proq ishonch beradi.” Ma’lumot uchun, Zenit jamoasi seshanba kuni Rubin ustidan 3:0 hisobida g‘alaba qozondi. Bu natija jamoaning musobaqadagi pozitsiyasini mustahkamladi.
Endi Zenit futbolchilari Rossiya chempionatining beshinchi turida, 16 avgust kuni mehmonda, hozirda inqiroz holatida bo‘lgan Spartak jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Uchrashuv oldidan Zenit futbolchilari o‘z oldilariga g‘alaba maqsadini qo‘yishgan.

Зенит готовится к матчу со Спартаком после победы над Рубином
Нападающий футбольной команды Зенит из Санкт-Петербурга Луис Энрике высказал свое мнение о победе команды в матче против казанского Рубина во втором туре группового этапа Кубка России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, эта крупная победа придаст команде уверенности перед следующими играми. Луис Энрике сказал: “Я рад, что мы одержали победу с крупным счетом.
Этот результат придаст нам еще больше уверенности перед встречей с командой Спартак.” Для справки, команда Зенит одержала победу над Рубином со счетом 3:0 во вторник. Этот результат укрепил позицию команды в турнире.
Теперь футболисты Зенита выйдут на поле против команды Спартак, которая сейчас находится в кризисной ситуации, в пятом туре чемпионата России 16 августа на выезде. Перед встречей футболисты Зенита поставили перед собой цель одержать победу.